Атлетико (Мадрид) спечели с 2:1 срещу Порто в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига, но интересното е, че и трите гола в мача паднаха в добавеното време.

Ермосо зарадва отбора на Диего Симеоне в 92-ата минута, но победата за малко да им се изплъзна, след като 4 минути по-късно Порто преодоля Облак от дузпа за 1:1. Точен от бялата точка беше колумбиецът Матеус Урибе.

Снимка 586636

Спасител на Атлетико обаче се оказа Антоан Гризман, който едва в 101-ата минута след асистенция на Витсел разтърси мрежата на португалския гранд за 2:1 и "взриви" трибуните на "Уанда Метрополитано".

В другия мач от групата Брюж успя да надвие Байер (Леверкузен) с 1:0, а единственият гол в мача бе дело на Абакар Сила в 42 минута на двубоя.