В осминафинал-реванш от Шампионската лига Реал (Мадрид) загуби с 1:2 от италианския Рома и с общ резултат 2:4 отпадна от надпреварата.
Попаденията паднаха през втората част на срещата. За гостите се разписаха Тадей и Вучинич, а за Реал (Мадрид) надеждите успя да върне Раул. За съжаление на привържениците на домакините това не беше достатъчно.
В началото на срещата домакините се опитаха да наложат лек натиск към вратата на Рома, но той не даде резултат. В 6-ата минута гостите пропуснаха възможност да реализират, след като при центриране от корнер Акуилани не уцели добре топката.
Малко по-късно Тоти опита опасен удар, но не сполучи. Първото сериозно положение пред вратата на Рома бе в 17-ата минута, когато след пряк свободен удар изпълнен от Баптища бе избит със сетни сили от Дони.
В следващата атака Акуилани стреля от 20 метра, но параболичният му удар срещна страничната греда на Касияс, при повторния опит стражът на Реал (Мадрид) изби в корнер нов удар на полузащитника.
До края на полувремето пропуски направиха Баптища от Реал (Мадрид) и Акуилани от Рома.
През втората част играта бе равностойна, но първата опасност сътвори Жулио Баптища в 48-ата минута, след като нацели гредата с красив шут от пряк свободен удар. След десет минути Диара стреля опасно, но Дони успя да спаси.
В 66-ата минута малко след като се появи на терена Вучинич нацели гредата зад Касияс. Черногорецът с плътен шут удари напречната греда.
Глупаво нарушение на Пепе остави футболистите на Реал в намален състав. Бранителят фаулира Вучинич на границата на наказателното поле. Последва втори жълт картон за футболиста и той напусна терена.
Така дойде 73-ата минута, когато Родриго Тадей откри резултата, след като получи кълбото отдясно, надскочи бранител и откри. Все пак след две минути Раул възстанови равенството, след като останаха съмнения за засада, страничният рефер не маркира такава и нападателят изравни.
Последва натиск на Реал (Мадрид), но гол не падаше. Оголили защитния си вал домакините допуснаха нов гол. Вучинич вкара втори гол във вратата на Касияс, след като с глава промуши кълбото във мрежата на домакините и прати Рома на четвъртфинал.
РЕАЛ МАДРИД - РОМА 1:2 (в първия мач 1:2)
0:1 Тадей 73, 1:1 Раул 75, 1:2 Вучинич 90
РЕАЛ (МАДРИД) : Касияс, Мичел Салгадо (65-Торес), Пепе, Канаваро, Хайнце, Диара (61-Дренте), Гаго, Гути, Баптища, Раул, Робиньо
РОМА: Дони, Сисиньо, Жуан, Мексес, Тонето, Акилани, Де Роси, Перота (76 - Пизаро), Мансини (65-Вучинич), Тоти, Тадей
Мадрид, "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Кирос Васарас (Гърция)
Жълти Картони: Хайнце, Пепе, Робиньо, Гути (Реал) ; Тадей, Де Роси, Перота, Сисиньо, Тонето, Акуилани (Рома)
Червен картон: Пепе (Реал)
Saso
на 05.03.2008 в 23:23:54 #444Тадчо спокойно много добре знам, не се притеснявай... хехе
ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:23:39 #443Soul fly абе колега стига с тия глупости!!! нема никаква връзка, и малко се осъзнайте че в следващата фаза ви чака пак МАН Ю... Тогава като ви отпере пак Юнайтед-а, и като почнат да ви хулят миланистите и всички други тифози.."връзката" за която говориш ще се изпари..
wolf_1
на 05.03.2008 в 23:23:14 #442Както повтарям цяла вечер - Вълците просто изядоха балеринките...из терена парцали от бели полички!!!

РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:23:11 #441kanar@@@@@, е че то и на вас да ви затворят Крищияну и Рууни и не ви търси...Много нагледни случаи е имало...Пък отсъства ли някой от състава ви, автоматически падате...
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:22:53 #440РецидивистЪт, един ше е ми.. Виж, ако беше отбор като Милан или Реал или Байерн, да кажеш че не е ясно, ама Интер. Нямат опит да обръщат мачове и с Валенсия го доказаха миналата година, като има напрежение, клякат
Saso
на 05.03.2008 в 23:22:35 #439steiner... е те ги прибраха още на първия шут в сглобката, зад вратарина некой да забележи как се накъкаха в белите гащи...
steiner
на 05.03.2008 в 23:22:30 #438Писател,фантастиката е в друг сайт.

galaktiko
на 05.03.2008 в 23:21:51 #437очаквайте скоро: АЦ МИЛАН--- Форца Интер!
hudini
на 05.03.2008 в 23:21:38 #436чудя се как може грандове като Милан,Барса,Юве и Реал да имат такива некъдърници за трениори,особено когато Липи и Жозето са безработни.като прибавиш и Хидинк и Капело национални и ме хваща яд.представете си какво би било Милан-Хидинк,Реал-Капело,Барса-Жозе и Юве-Липи.титани.а може да са подредени и по-различен начин.на мен наи-ми допада Хидинк,защото си пада по нападателният футбол
Pisatel
на 05.03.2008 в 23:21:37 #435СИНИТЕ отбори ЧЕЛСИ и ШАЛКЕ продължават
Така по света и в БЪлгария

Soul fly
на 05.03.2008 в 23:20:59 #434galaktiko Има някаква фенска връзка в Италия по оста Рома-Милан, нещо като у нас Ботев-ЦСКА
Saso
на 05.03.2008 в 23:20:58 #433Канар, а не благодаря... Линукс-Бонукс все отзад! Тия компютри ще ни погубят некой ден!
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:20:07 #432ACMilan Регистриран на: 28.02.2008, 22:16 Пуснато на: 06.03.2008, 01:15 Soul fly Успех братле, искрено се надявам да стигнете колкото се може по-далеч, а защо не и до Москва Намига Просто го заслужавате и то повече от всеки друг останал отбор в този турнир !!! ========================================================= Ехехехе, пак почнахме с "жабешки" патос...
Рома заслужаваха най-много от всички италиански отбори (е, още един все още е в играта, да се надяваме само до следващия Вторник... 
Saso
на 05.03.2008 в 23:19:36 #431Тад-чо, не е само от тех, като не може да правим банери това се случва! Само тук ми се чупи!
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:19:23 #430РецидивистЪт, e.да..от тая гледна точка си прав.. Прекършихме ги в началото
Сасо,
ми тогаз един Линукс и ще настане ена тишина

steiner
на 05.03.2008 в 23:19:07 #429Гала,Гала...Прибери знамената за по-добри времена и сведи глава пред по-добрите.Рома ви разпиля на парчета.Моли се да не се отрази и на без това слабото ви представяне в Примера.

galaktiko
на 05.03.2008 в 23:18:51 #428истинските фенове сигурно много ти се смеят, а такива на Милан пък умират от срам... хахахаха миланист да каже Форза Рома, да се смея ли, да плача ли
Pisatel
на 05.03.2008 в 23:18:36 #427Бихме Гръцката Сфиня!
Кой е следващия?!!!!! КОЙ!
COMMON CHELSEA!!!!!
Saso
на 05.03.2008 в 23:18:06 #426Космичен, какво стана с Гуцката и РУбинката?
Frankiee
на 05.03.2008 в 23:17:55 #425galaktiko za6to ne ni govori6 kolko sa dobri real i kolko sa nepobedimi. mnogo stranno da ne si posran tazi ve4er.