Барселона продължава с трагичното си представяне в Шампионската лига, и не само. Тази вечер каталунците инкасираха втора поредна загуба в турнира с 0:3. Сега тя бе допусната при гостуването на Бенфика. По този начин "лос кулес" са на последното място в своята група, а вариантът за уволнението на Роналд Куман става все по-реален. В герой за лисабонските "орли" се превърна уругваецът Дарвин Нунес, разписал се на два пъти.

Манчестър Юнайтед се добра до обрат у дома, Роналдо герой за "червените дяволи"

Португалецът се разписа в последните секунди на добавеното време

Стартът за Барса беше ужасяващ. Бенфика поведе още при първия си изстрел в 3-ата минута, когато точен беше Нунес. Южноамериканецът изскочи зад защитата, после овладя топката, задмина Ерик Гарсия и с лекота прониза Марк-Андре тер Стеген в близкия ъгъл - 1:0.

Снимка 548425

Играчите в жълто можеха да изравнят в 10-ата, но Люк де Йонг направи рядко срещан пропуск. С нисък пас Френки де Йонг елиминира вратаря и за нападателя остана само да насочи топката в опразнената мрежа, но Лукас Верисимо успя да избие.

Барселона продължи да контролира събитията на "Луж", като Френки де Йонг запрати свой изстрел покрай дясната греда. След него неточности при завършващия си удар изпитваха Педри и Люк де Йонг.

Доста интересно действа треньорът Куман в 33-ата минута, когато реши да извади вече имащия жълт картон Жерар Пике. На негово място се появи младият Гави, а като централен защитник заигра Френки Де Йонг. До края на частта и каталунски претенции за дузпа бяха подминати от главния арбитър Даниеле Орсато.

Ювентус - Челси 1:0 в мач от Шампионската лига

Ювентус издебна своя миг и удари Челси с гол от съблекалнята

Феде Киеза наказа актуалния носител на Шампионската лига

През втората част "блаугранас" си мислеха, че ще стигнат до мечтан обрат, но уви. Каталунците погледнаха реалността в очите, допускайки още два гола в своята мрежа.

Снимка 548427

Предвестник на лошото се оказа един изстрел на Дарвин Нунес в 52-ата минута, който среща единствено дясната греда. Така се стигна до 69-ата минута, в която преднината на лисабонските "орли" бе удвоена. Жоао Марио разигра на едно-две със свой съотборник и пробва да чукне технично покрай Тер Стеген, германецът отрази, но за негов ужас дебнещият Рафа Силва направи головата добавка.

В 79-ата след преглеждане на ситуацията с ВАР, реферът Орсато прие за неправилна играта с ръка на Сержиньо Дест в собственото му поле и отсъди дузпа. Зад топката застана Дарвин Нунес, който прати кълбото неспасяемо в мрежата на Испанците.

Снимка 548428

До края нервите на испанския колос не издържаха и Ерик Гарсия си изкара втори жълт картон в 87-ата минута.

Шериф победи Реал (Мадрид) с 2:1 в Шампионска лига

Сензация! Дебютантът Шериф победи Реал насред обновения "Бернабеу"