Ювентус спечели голямата битка на вечерта в Шампионската лига. В двубой от група Н, "бианконерите" надвиха актуалния носител на трофея Челси с минималното 1:0. В герой за торинци се превърна Федерико Киеза, който се разписа секунди след подновяването на втората част.

Като цяло мачът не предложи кой знае какви положения пред двете врати. Селекцията на Макс Алегри можеше да се поздрави и с по-бележит триумф, но Бернардески и Киеза пропуснаха. Големият длъжник на Челси пък се казваше Ромелу Лукаку, провалил се в стремежа си за изравняване в 82-ата минута.

Така Ювентус временно повежда в групата с 6 точки. Челси и Зенит са втори и трети с по три пункта.

Зенит - Малмьо 4:0 в мач от Шампионската лига

Зенит с категоричен успех срещу Малмьо в Санкт Петербург

Селекцията на Сергей Семак надви шведите с 4:0

Двубоят в Торино оправда първоначалните очаквания за предпазлив и изцяло подчинен на тактиката двубой. Постепенно, една идея по-креативни действия видяхме от носителите на "ушатата".

Снимка 548413

За първи път опасно пред Шчесни стана в седмата минута, когато Ромелу Лукаку използва мощната си физика и скочи над всички при центриране от корнер. Насочването му с глава обаче попадна право в обсега на полския вратар.

Федерико Бернардески имаше безкрайни упреци към главния съдия Мансано в 9-ата минута. Националът на Италия проби на скорост през центъра, след което изгуби баланс при контакт между него и Матео Ковачич. Броженията му за дузпа не бяха приети сериозно от рефера на сблъсъка.

Макар и Челси да владееше повече топката, първото чисто голово положение беше за домакините. Федерико Киеза се възползва от лошо изнасяне на "сините" и с невероятна скорост се измъкна от последния в защитата на англичаните. Европейският първенец шутира диагонално, но топката премина покрай далечната греда на Менди.

Аталанта победи трудно Йънг Бойс

Италианците се наложиха с минималното 1:0

"Старата госпожа" пробва късмета си в 30-ата минута, когато Рабио реши да сюрпризира Менди с шут от средна дистанция. Силно летящата топка все пак премина над горната греда на лондончани.

Снимка 548408

Добра възможност се откри пред Юве и в 40-ата, когато Матео Ковачич наруши правилата срещу Куадрадо малко пред дъгата на наказателното поле. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Феде Бернардески. Бившият играч на Фиорентина дълго прецизираше своето изпълнение, но в крайна сметка запрати кълбото в стената.

Не бяха изминали и 15 секунди от старта на втората част, а Юве вече си бе осигурил водачеството в сблъсъка. Федерико Бернардески се възползва от липсата на концентрация в "синята" отбрана и прати страхотен пас в перспектива за Киеза. Нападателят се довери на вече пословичната си бързина и сам срещу Менди завърши категорично за 1:0.

Снимка 548432

Отбелязаното попадение приповдигна духа на "бианконерите", които започнаха да се борят за всяка педя терен. Тази жар в тяхното представяне без малко да им докара и негативно събитие. В опит да изчисти подаване към Ковачич в 53-ата, Мануел Локатели без да иска насочи топката към своята врата. За щастие на Шчесни и провинилия се халф, кълбото премина на сантиметри от лявата греда.

Ювентус - Челси 1:0 (Развой на срещата по минути)

Големият герой се казва Федерико Киеза

Томас Тухел не можеше да се примири с развоя на събитията и моментално направи три смени. Така на терена се появиха Хъдсън-Одой, Чалоба и Лофтъс-Чийк.

Снимка 548430

Прекрасна скоростна комбинация можеше да дари Ювентус с втори гол в 64-ата минута. Всичко започна от Рабио, продължи през Куадрадо и трябваше да бъде завършено от Бернардески. Атакуващият футболист на Торинци обаче не съумя да отправи удар в мрежата от непосредствена близост. Причина за провала му донякъде може да бъде фактът, че топката тупна малко преди той да протегне крак за стрелба.

ПСЖ победи Манчестър Сити с 2:0 в Шампионска лига

Лионел Меси вкара първия си гол за ПСЖ при победа над Манчестър Сити

Парижани с първи успех в турнира

82 минути Леонардо Бонучи дебнеше за всяко едно действие на Ромелу Лукаку. Италианецът все пак бе надхитрен и Челси можеше да съжалява, че паритетът не е възстановен. Белгиецът загърби опонента си с №19, но последвалият му изстрел не намери очертанията на италианската врата.

Деликатен момент настъпи четири минути преди последния съдийски сигнал. Бригадата от Испания прибегна до услугите на ВАР заради игра с ръка в наказателното поле на Ювентус. Въпреки надеждите на Челси, Мансано и неговите колеги решиха, че няма достатъчно основания за отсъждането на 11-метров удар.

Снимка 548433

До края шанс да изравни след удар с глава имаше и Хавертц, но тази вечер просто не принадлежеше на "сините" от Лондон.

В следващия кръг Ювентус гостува на записалия първа победа в турнира, по-рано днес, тим на Зенит. Челси ще търси задължителни три точки срещу аутсайдера Зенит.

Шериф победи Реал (Мадрид) с 2:1 в Шампионска лига

Сензация! Дебютантът Шериф победи Реал насред обновения "Бернабеу"