Манчестър Юнайтед стигна до обрат от 0:1 до 2:1 над Виляреал в двубой от Група F на Шампионска лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

Футболистите на мениджъра Оле Гунар Солскяер бяха надиграни почти през целия мач и логичното се случи в 53-ата минута, когато Пако Алкасер изведе "жълтата подводница" напред в резултата. Малко след това обаче домакините изравниха в 60-ата минута, благодарение на Алекс Телеш. В последните секунди на добавеното време на мача суперзвездата Кристиано Роналдо донесе победата за тима си.

Така Юнайтед се изравни с Йънг Бойс в Група F. Двата отбора са с актив от 3 точки, с 1 по-малко от лидера Аталанта. Виляреал остава на последно място с 1 пункт.

Манчестър Юнайтед - Виляреал: 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят между Манчестър Юнайтед и Виляреал е тази вечер от 22:00 часа

Двубоят започна добре за "червените дяволи", които наложиха домакински натиск и на няколко пъти притесниха защитата на гостите от Испания. Още във втората минута Бруно Фернандеш шутира след пас на Кристиано Роналдо, но неточно.

Постепенно играчите на Виляреал поеха инициативата и Арнаут Данджума се размина с гола в разстояние само на няколко минути, като огромна заслуга за това имаше Давид Де Хея.

Снимка 548411

В 30-ата минута "жълтата подводница" създаде поредна опасност пред вратата на Де Хеа. Пако Алкасер бе изведен на добра позиция и стреля, но покрай дясната греда.

В 43-ата минута обаче можеше да се стигне до много куриозна ситуация. Алберт Морено се опита да изчисти центрирана топка в наказателното поле. Футболистът за малко не прати кълбото в собствената си мрежа.

Снимка 548418

В началото на втората част логичното се случи. Арнаут Данджума осигури добро подаване на Пако Алкасер в наказателното поле, което позволи на последния да завърши с прецизен удар в долния ляв ъгъл - 0:1.

Снимка 548435

Седем минути по-късно домакините се добраха до равенството. Бруно Фернадеш центрира в пеналтерията, където топката бе изчистена. Тя попадна в краката на Алекс Телеш, който с прекрасен удар от воле по диагонала матира Рули.

Снимка 548434

Домакините бяха много близо до обрат в 79-ата минута. Диего Далот центрира страхотно в наказателното поле, където Единсон Кавани стреля с глава от близко разстояние, но на сантиметри от дясната греда.

Снимка 548436

В последните секунди на добавеното време на мача Кристиано Роналдо донесе победата за Юнайтед. Удар от разстояние Еронимо Руи бе спасен, но топката попадна на краката на португалеца, който от близко разстояние се разписа и донесе победата за "червените дяволи".