Байерн се класира по сензационен начин за 1/8-финалите на Шамнпионската лига, след като разгроми Ювентус с 4:1 насред Торино. Играчите на Луис ван Гаал бяха по-добрият отбор през целия мач и можеха да бият и с по-голям резултат. Холандецът пък затвори устите на всичките си критици по възможно най-добрия начин.

Баварците започнаха по-добре и още в 12-ата минута имаха отличен шанс да поведат. Ван Бомел центрира и Илица Олич с глава нацели страничната греда на Буфон.

Противно на логиката, Ювентус откри резултата в 19-ата минута при една контраатака. Трезеге получи отличен пас от Маркизио и с удар от воле матира Бут за 1:0.

В ответната атака на Байерн, Швайнщайгер нанесе силен далечен удар към вратата на италианците. Буфон обаче бе на своето място и изби.

В 29-ата минута Олич успя да спечели дузпа за Байерн, след като бе повален в наказателното поле от Мартин Касерес. Зад топката застана вратарят на немците Ханс-Йорг Бут, който спокойно реализира за 1:1. Само няколко секунди по-късно Марио Гомес изпусна златен шанс да изведе Байерн напред, след като от 4-5 метра не успя да насочи топката с глава във врата.

На почивката Чиро Ферара реши да се застрахова, като замени легендата Дел Пиеро с дефанзивния халф Кристиан Поулсен.

Това веднага "даде резултат", но в полза на Байерн.  В 52-ата минута Гомес отново бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава. Буфон изби удара му, но топката попадна у Олич, който отблизо я довкара в мрежата.

Давид Трезеге изпусна отличен шанс да изравни в 66-ата мин. Французинът получи пас от Касерес, но останал абсолютно сам около точката на дузпата, би високо над вратата.

Всичко за Ювентус свърши в 83-ата минута. След центриране от корнер, Ван Буйтен игра с глава, Буфон успя да избие удара му, но Марио Гомес довкара топката и класира Байерн на 1/8-финалите.

Унижението за "бианконерите" стана пълно в добавеното време, когато Тимошчук със страхотен шут закова четвъртия и последен пирон в ковчега на "Старата госпожа".

В другия мач от групата лидерът Бордо прибави нови три точки към актива си, след като спечели с 1:0 като гост на Макаби Хайфа. Единственото попадение бе дело на Жусие в 13-ата минута.

ЮВЕНТУС - БАЙЕРН 1:4

1:0 Трезеге (19')

1:1 Бут (30'-д)

1:2 Олич (52')

1:3 Гомес (83')

1:4 Тимошчук (90')

ЮВЕНТУС: Буфон, Касерес, Легроталие, Канаваро, Гросо, Каморанези, Мело (80'-Джовинко), Маркизио, Диего (67'-Амаури), Дел Пиеро (46'-Поулсен), Трезеге;

БАЙЕРН: Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Бадщубер, Мюлер, Ван Бомел, Швайнщайгер, Пранич (72'-Робен), Олич (79'-Тимошчук), Гомес.