Отборът на Байерн (Мюнхен) стартира по категоричен начин тазгодишното си участие в Шампионската лига. Селекцията на Карло Анчелоти бе безпощадна срещу руските дебютанти от Ростов – 5:0.

Запомнящ се мач за баварци изигра младата звезда Джошуа Кимих, който реализира две попадения. С по едно се отличиха Роберт Левандовски, Томас Мюлер и резервата Хуан Бернат.

Снимка 253169

Изненадващо с оглед разликата в класите между двата тима, Байерн създаде първото си опасно положение чак към средата на полувремето. Тогава Джошуа Кимих демонстрира високо самочувствие, пробвайки стража на Ростов от доста сериозна позиция. Топката обаче премина над горната греда.

Логичното все пак се случи в 28-ата минута, когато баварският гранд успя да поведе. Капитанът на гостите Гацкан събори в наказателното поле Роберт Левандовски и реферът Мартин Аткинсън моментално посочи „бялата точка“. Зад топката застана потърпевшият, който с лекота прати Джанаев в обратния ъгъл за 1:0.

Снимка 253168

В 40-ата минута преднината на домакините можеше да бъде удвоена, ала пропуск с глава направи Хумелс. За негова зла участ, в момента на изстрел той бе ритнат в лицето от Мевлия. Въпреки стенанията си, Матс продължи игра. Секунди преди края на полувремето, Томас Мюлер все пак вкара втори гол за Байерн. Националът на Германия завърши по страхотен начин едно центриране на Алаба, изпревари персоналния си пазач и с лекота отбеляза от 10-12 метра.

Второто полувреме бе изцяло за новия идол на баварските фенове – Джошуа Кимих. Откритието на Пеп Гуардиола се развихри между 53-ата и 60-ата минути, когато съумя да отбележи цели две попадения. Първото от тях бе факт след една атака като по конец на домакините, белязана от отлична асистенция на Дъглас Коща. Гол №4 стана реалност след негова отлична изява с глава, след като се оказа най-съобразителен при едно центриране в наказателното поле на Ростов.

Снимка 253167

Крайното 5:0 бе оформено в последните секунди, когато Хуан Бернат се оказа в прегръдките на своите съотборници.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) – РОСТОВ 5:0

1:0 Левандовски –дузпа (28‘), 2:0 Мюлер (45‘), 3:0 Кимих (53‘), 4:0 Кимих (60‘), 5:0 Бернат (90‘)

СТАДИОН: „Алианц Арена“

СЪДИЯ: Антъни Тейлър (Англия)

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Хумелс, Алаба, Мартинес, Видал, Коща, Алкантара, Кимих, Мюлер, Левандовски (резерви: Улрайх, Рибери, Алонсо, Бернат, Лам, Санчес, Грийн)

РОСТОВ: Джанаев, Навас, Гранат, Мевлия, Терентийев, Нбоа, Ерохин, Гацкан, Калачев, Азмун, Полоз (резерви: Байрамян, Гай, Езатолахи, Бухаров, Препелица, Медведев)