Челси и Атлетико (Мадрид) не се победиха в мач от Група "С" на Шампионската лига.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 1:1. Саул Нигес бе точен за гостите, докато Савич прати топката във вратата на собствения си отбор за крайното 1:1.

Английският гранд остана на второто място в групата, докато испанците продължават, но в Лига Европа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Челси - Атлетико (Мадрид) 1:1, автогол на Савич!

Бъдещето на испанците в турнира виси на тънък косъм

Първото полувреме предложи на зрителите динамична игра, с множество разигравания и в двете половини от терена.

Точните изстрели по посока на двете врати обаче не бяха нещо, с което съставите реално можеха да се похвалят.

На първо време Челси беше отборът, който владееше инициативата на терена, докато Атлетико залагаше на доброто си представяне на контраатака.

Снимка 327480

С течение на времето обаче ролите бяха разменени, като по този начин Антонио Конте даде възможност и на своите състезатели да си починат за няколко минути, преди отново да се втурнат в атака.

Две от трите чисти ситуации за отбелязване на гол за Челси се откриха пред Алваро Мората, но и в двата случая топката преминаваше на сантиметри от целта.

Запакоста стреля опасно в средата на полувремето, но вратарят на испанския тим бе на мястото си и отрази точния шут на състезателя на съперника.

Снимка 327479

Фернандо Торес на два пъти пък опита да спечели дузпа срещу бившия си състав, но арбитърът не уважи претенциите му за извършено нарушение в рамките на наказателното поле.

Вторите 45 минути бяха далеч по-драматични, като започнаха с попадение на Нигес, което на първо време даде известни шансове на гостите дори да продължат напред в турнира.

По същото време обаче, в другия мач от групата Рома поведе на Карабах и на практика на този етап от развитието на събитията унищожи шансовете на "дюшекчиите" за участие в елиминациите на Лигата на шампионите.

Стефан Савич съвсем пък приключи всичко за тима си в мача, пращайки топката в собствената си врата 15 минути преди последния сигнал.

Снимка 327478

До края на мача футболистите на Челси пропиляха 4 чисти положения за реализиране на гол, като в три от тях пропусна Мората, а в последния случай длъжник на тима си остана влезлият като резерва Вилиян.

Така или иначе, след края на двубоя настроението в Лондон ще остане положително, предвид класирането на Челси за следващия етап от турнира.