При добавката на Коке, Куртоа реагира и хваща топката в ръцете си.

52′

Жълт картон за Запакоста.

50′

Еден Азар пробива в полето на съперника, преодолява трима бранители пред себе си и стреля!

Кълбото се отбива в крак на футболист на Атлетико и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

Снимка 327478

49′

Удар с глава на Кристенсен!

Облак се намеса решително.

47′

Гризман стреля силно от свободен удар!

Куртоа е на мястото си и лови топката.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на зрителите динамична игра, с множество разигравания и в двете половини от терена.

Точните изстрели по посока на двете врати обаче не бяха нещо, с което съставите реално можеха да се похвалят.

На първо време Челси беше отборът, който владееше инициативата на терена, докато Атлетико залагаше на доброто си представяне на контраатака.

С течение на времето обаче ролите бяха разменени, като по този начин Антонио Конте даде възможност и на своите състезатели да си починат за няколко минути, преди отново да се втурнат в атака.

Две от трите чисти ситуации за отбелязване на гол за Челси се откриха пред Алваро Мората, но и в двата случая топката преминаваше на сантиметри от целта.

Запакоста стреля опасно в средата на полувремето, но вратарят на испанския тим бе на мястото си и отрази точния шут на състезателя на съперника.

Фернандо Торес на два пъти пък опита да спечели дузпа срещу бившия си състав, но арбитърът не уважи претенциите му за извършено нарушение в рамките на наказателното поле.

45′

Почивка.

41′

Атлетико се опитва да достигне до откриващия гол в срещата, в самия край на първото полувреме.

Торес пада в наказателното поле, реферът не дава сигнал за нарушение на правилата.

35′

Силен изстрел по земя на Запакоста!

Блестящ рефлекс на вратаря на Атлетико!

Страхотна възможност за домакините.

28′

Далечен шут на Партей.

Куртоа беше покрил ъгъла си, но не му се наложи да се намесва, тъй като реална опасност за тима му нямаше.

23′

Мората стреля от близка дистанция!

Вратарят на Атлетико спасява.

Добър пробив на Моузес, последван от качествено негово подаване към Мората.

21′

Затишие на "Стамфорд Бридж"...

Двата тима размениха ролите си.

Считано към настоящия момент, Челси е в собствената си половина и контраатакува, докато Атлетико владее инициативата.

18′

Удар на Мората от границата на наказателното поле!

Гол няма.

Кълбото не намира очертанията на целта.

17′

Жълт картон за Ернандес.

14′

Опасно центриране на Фабрегас!

Облак лови топката, след като нито един състезател в син екип не успя да я засече.

10′

Испанският тим се опитва да пресира съперника си.

Прострелните и балонни центрирания на състава обаче не носят нищо солидно на единайсеторката на Симеоне.

5′

Разбъркване в полето на Челси.

Торес взима топката в краката си и стреля!

Кълбото минава над вратата.

3′

За момента футболистите на Атлетико играят на контраатака.

Дали това е предварително предвиден ход от страна на Симеоне?

Или пък гостите се съобразяват с първоначалния натиск на съперника си и изчакват той да се умори?

2′

Първи изстрел към една от двете врати.

Негов автор е Запакоста.

Топката минава далеч над целта.

1′

Батшуай Гамейро

Челси приема Атлетико (Мадрид) в мач от Група "С" на Шампионската лига. Двубоят на "Стамфорд Бридж" започва в 21:45 часа.

Английският гранд ще гони първото място, докато испанците ще се надяват на чудо, за да продължат напред в турнира.

Освен че те трябва да спечелят на "Стамфорд Бридж", в другия мач Рома ще трябва да загуби точки у дома от аустсайдера Карабах, което е доста трудно да се случи, макар че нищо не е невъзможно.

Еден Азар отказа преговори с Челси, чака оферта от Реал (Мадрид)

"Таймс" твърди, че белгиецът за момента отхвърля предложението на лондончани

"Сините" са сигурни участници в елиминациите, но точката може да не им бъде достатъчна за първата позиция.

Балансът между двата тима до момента е напълно изравнен, като те имат по 2 победи, два мача са завършили наравно и са си вкарали по 10 гола.

Антоан Гризман отново спаси Атлетико (Мадрид)

Сънародникът на Макрон от Макон отново спаси Атлетико

Реал Сосиедад остана на крачка от точката на "Уанда Метрополитано"

И двете гостувания на Атлетико до момента в турнира завършиха 0:0, но сега испанците имат нужда от голове, за да запазят шансове да продължат напред, така че е възможно Диего Симеоне да опита нещо различно, по отношение на стратегията.

При всички положения ще стане здрав сблъсък, в който победата е от голямо значение и за двата тима.