Българският нападател Преслав Йорданов вкара хеттрик за победата на неговия Ордабаси с 3:2 у дома над Окжетпес в мач от последния кръг на казахстанското първенство. Срещата бе без значени, след като тимът на родния таран вече си бе осигурил третото място в крайното класиране, а неговият съперник твърдо бе последен.

Досмагобетов даде преднина на гостите в 41-ата минута. Ордабаси започна силно втората част и изравни чрез Преслав Йорданов, кoйто вкара с глава. Окжетпес бързо си върна преднината, като този път се разписа Недашковски.

Преслав Йорданов донесе ценни три точки на Ордабаси

Преслав Йорданов герой за Ордабаси (ВИДЕО)

Нападателят се разписа в добавеното време за победата с 3:2 над Акжайк

Домакините натиснаха в търсене на обрат и стигнаха до такъв с нови два гола на Йорданов. Българинът получи отлично извеждащо подаване с 80-ата минута и останал сам срещу вратаря не сбърка. Шест минути по-късно Преслав се разписа с удар с глава след центриране от корнер.