Българският нападател Николай Тодоров отбеляза нов гол за новия си отбор в Италия. Плевенчанинът е част от третодивизонния Риети и се разписа при победата с 2:0 над Фермана като гост в мач от турнира за Купата на Серия "С".

Тежка загуба на Николай Тодоров и Куин ъф дъ Саут отдалечи тима от плейофите

В момента отборът е на 6-ата позиция във временното класиране

Риети завърши с три точки в своята Група H, но отпада, тъй като Терамо е с четири. Именно срещу този отбор младокът се разписа за първи път с екипа на италианците.

Гостите откриха резултата в 75-ата чрез Пепе, а десет по-късно и роденият в Плевен нападател се разписа. Той завърши комбинация в триъгълник между Диара, Джалифуоко и Черичола. Последният изведе Тодоров сам срещу вратаря на домакините, което се оказа лесна позиция за отбелязване. Само минута по-късно Тодоров беше заменен от Томазоне.