Българският национал Кристиан Димитров бе титуляр за новия си клуб Хайдук (Сплит) при разгромната победа с 6:0 над Горица у дома. Срещата бе от 23-ия кръг на хърватското първенство.

Защитникът изигра цял мач, който бе негов втори за отбора. С успеха Хайдук събра 44 точки и заема второ място във временното класиране. Лидерът Динамо (Загреб) има 9 пункта повече и мач пасив.

Леон Крекович откри резултата в 12-ата минута, а до полувреме преднината на гранда от Сплит бе класическа. В 35-ата минута Жайро удвои, а четири минути по-късно Мийо Чакташ вкара за 3:0.

В 47-ата минута Чакташ вкара втория си гол в срещата за 4:0. Седем минути по-късно Жайро вкара от дузпа. Крайният резултат оформи Самюел Едуок десет минути преди края.