Хайдук (Сплит) загуби с 1:2 гостуването си на Славен Белупо в 22-ия кръг на местното първенство. Това бе и дебют на Кристиан Димитров за гостите.

Бившият футболист на Ботев (Пловдив) игра цял мач, но партньорът му в отбраната Станко Юрич беше отстранен с червен картон в 37-ата минута.

Иначе срещата започна отлично за гостите, водени от треньора Игор Тудор. В 13-ата минута те получиха дузпа, отново както и в миналия кръг, отсъдена с помощта на ВАР. Едем Едуок, който беше и фаулиран, вкара точно и гостите излязоха напред 1:0.

В последната минута на първата част Стипе Бачелич-Гъргич изравни, след като получи центриране от дясно и за трети път надигра отбраната на Хайдук.

Две минути преди края натискът на домакините се увенча с успех, но попадението беше реализирано от 30 метра от Иван Кръстанович.

След този резултат Хайдук остава на 2-о място в класирането с 41 точки.