Благовеста Георгиева допусна поражение в първия си мач на международния турнир по бокс за младежи и девойки "Адриатическа перла" в Бар, Черна гора.

Нейната среща в категория до 51 килограма с Наорем Бабирожисана бе прекратена в средата на първия рунд, а за победител бе посочена представителката на Индия.

Олимпийски, световни и европейски шампиони идват за купа „Странджа”

306 боксьори от 35 държави ще вземат участие в 72-ото издание на международния турнир

С това участието на българските състезатели в днешния ден завърши. Припомняме, че по-рано през деня Уилям Чолов (75 кг) се класира за полуфинал. Големият ни талант постигна успех над европейския шампион Илия Тохобирский (Укр). В събота той ще мери сили за място на финал срещу Нурислом Исмоилов (Узб).

Красимир Инински надъха националите преди купа „Странджа"

Президентът на БФ Бокс надъха националите преди „Странджа“

Лагерът е подготовка за 72-ото издание на турнира

До края на турнира ще видим още трима българи. Европейският шампион Ясен Радев (52 кг) ще играе директно на полуфинал с представителя на Украйна Руслан Цикало на 20 февруари. В същия ден своето участие ще стартира и Златин Илчев (+91 кг), който ще срещне на полуфинал Жахонигир Закиров (Укр). Тала Хабас (54 кг) пък се класира директно за финал и в неделя ще мери сили с Неха (Инд) или Клаудие Тотова (Чех).