Борусия (Дортмунд) прекъсна серията си от три мача без победа в Бундеслигата, след като надви с 3:1 у дома Аугсбург.  "Жълто-черните" направиха обрат, след като в 10-ата минута Андре Хаан изведе гостите напред в резултата. В 26-ата минута Томас Дилейни изравни, а пет по-рано Халанд пропусна дузпа.

В 63-ата минута Джейдън Санчо направи обрат. Крайният резултат оформи Феликс Удуокхай, който порази собствената си врата.

Мачът започна зле за весталфци, след като още в 10-ата минута Андре Хаан получи една отнета топката и с премерен удар в левия ъгъл вкара за 0:1.

В 19-ата минута Яго игра с ръка в наказателното поле. Главният рефер гледа ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Ерлинг Халанд, но ударът му бе спасен от Гикевич.

В 26-ата минута Борусия все пак изравни. Ройс центрира от пряк свободен удар, а Дилейни с глава се разписа за 1:1.

В 63-ата минута "жълто-черните" направиха пълен обрат. Герейро с майсторски пас намери Санчо. Крилото остана очи в очи с вратаря и вкара за 2:1.

В 75-ата минута Удуокхай опита да изчисти центриране в наказателното поле, но прати топката във вратата си.

С успеха Борусия събра 32 точки и излезе на пето място. Аугсбург има 22 пункта.

Байерн (Мюнхен) разби Хофенхайм с 4:1