ЦСКА надигра Левски в дербито на 4-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Любослав Пенев се наложиха заслужено с 2:0 и се върнаха на върха във временното класиране. Попаденията за "червените" станаха дело на Иван Стоянов и Костадин Стоянов.

ЦСКА надигра Левски в дербито от 4-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Любослав Пенев се наложиха заслужено с 2:0 и се върнаха на върха във временното класиране. Попаденията за "червените" станаха дело на Иван Стоянов и Костадин Стоянов.

Срещата започна равностойно. В първите минути двата тима не стигаха до опасни положения. В 15-ата минута Виктор Генев сгреши фатално и Иван Стоянов се оказа сам срещу Георги Петков. Нападателят на ЦСКА с точен удар преодоля вратаря на Левски и откри резултата.

След попадението "сините" така и не успяха да намерят себе си и на свой ред да създадат опасни положения пред Караджов. Единственият удар по посока на вратата на "армейците" стана дело на Минев, който стреля с външен фалц, но кълбото излезе в аут. Малко преди това Николай Димитров проби опасно, но бе спрян от Иван Иванов.

На почивката Ратко Достанич пусна в игра Дениран Ортега на мястото Димитров. За ЦСКА пък влезе Мишел Платини, който замени Маркиньос. Платини пасна идеално на схемата на "армейците" и те упражниха натиск в първите минути на втората част. В 47-ата минута Спас Делев овладя топката в наказателното поле на Левски, Виктор Генев обаче падна на земята, но съдията свири фаул в полза на "сините". Малко по-късно Йордан Тодоров се оказа в добра позиция, но Топузаков го блокира. В 55-ата минута Йордан Тодоров свали топката към Платини, но ударът на бразилеца бе неточен.

Левски отговори с два удара на Жоазиньо, които обаче не затрудниха Караджов.

Девет минути след това Топузаков бе надигран от Делев, но шутът на Делев бе спасен от Петков.Впоследствие Иван Стоянов стреля, но кълбото се спря в гредата, а после Минев изчисти в корнер. При ъгловия удар Костадин Стоянов с глава засече кълбото и го прати в мрежата на Петков за 2:0.

В следващите минути играчите на Ратко Достанич не намериха морални сили да се противопоставят на своя съперник.

За капак Георги Петков получи контузия и бе заменен от Цветан Димитров. До края срещата се доигра и ЦСКА заслужено се поздрави с успеха.

Ръководството на Левски може изцяло да поеме вината за загубата и най-вече за неучастието на четирима от най-добрите футболисти на тима в двубоя. Както е известно, Зе Соареш, Дарко Тасевски, Живко Миланов и Юсеф Рабех пътуваха за Русия, където уж трябваше да бъдат трансферирани в Рубин (Казан).

ЦСКА има 16 точки в своя актив и дели първата позиция с Черноморец. "Армейците" все още не са допуснали гол във врата си.

Левски пък има 9 точки и с мач по-малко заема 8-о място в класирането.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 2:0
1:0 И. Стоянов (15)
2:0 К. Стоянов (65)

ЦСКА: Караджов, Й. Минев, Котев, Иванов, К. Стоянов, Янчев (60-Мороз), К. Янев, Маркиньос (46-Платини), Тодоров, И. Стоянов, Делев (83-Тимонов)
Старши треньор: Любослав Пенев

ЛЕВСКИ: Петков (70-Цв. Димитров), Бензукан (57-Симонович), Топузаков, Генев, В. Минев, Сърмов, Балтанов, Н. Димитров (46-Oртега), Йовов, Жоазиньо, Христов
Старши треньор: Ратко Достанич

Жълти картони: К. Янев (ЦСКА); Симонович, Йовов, Петков, Бензукан (Левски)