ЦСКА победи Славия с 2:0 в контролна среща, която се игра на базата на "червените" на Панчарево. Треньорите Стойчо Младенов и Альоша Андонов пуснаха в проверката предимно резерви и юноши.

Дошлият на проби в ЦСКА бразилец Фелипе Патавино Саад дебютира за "армейците". Стойчо Младенов гласува доверие на левия бек, като го пусна титуляр. Саад игра през всичките 90 минути и се представи на ниво.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат попадения. Най-чистите голови положение до почивката пропиля младата надежда на "белите" Мартин Стефанов. На няколко пъти Марто се подигра с бранителите на ЦСКА, но в завършващия удар му липсваше точност.

В 31-ата минута Мартин Керчев също бе близо до попадение, но след като стреля директно от пряк свободен удар, топката премина край вратата на Илко Пиргов.

моралесСлед почивката и двамата треньори извършиха куп смени. Във финалните минути на двубоя играчите на ЦСКА упражниха натиск и логично стигнаха до две попадения. На вратата на Славия вече бе застанал Димитър Симеонов, който замени Армен Амбарцумян в 62-ата минута. В мрежата на младока се разписаха Моралес (на снимката вляво) и Фуртадо.

Първо в 75-ата бразилецът стреля силно от около 30 метра и откри. Две минути след това Фуртадо изведе Моралес около точката на дузпата в наказателното поле на Славия. Бразилецът бе фаулиран от юношата на "белите" Пасков, който получи и жълт картон, след което последва дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Фуртадо, който със силен шут прониза Симеонов за 2:0.

"Белите" заслужаваха поне равенството в срещата, след като на два пъти гредата спаси вратата на ЦСКА. В 50-ата минута халфът на Славия Борислав Павлов прати топката в гредата с глава, а в средата на полувремето същото стори и Димитър Воденичаров от чиста позиция.

За ЦСКА добро впечатление направиха юношите Станко Йовчев, Юлиян Куртелов и Мартин Тошев, като и двамата имаха положения за гол, но пропуснаха.

Стартовите състави:

ЦСКА: Илко Пиргов, Крум Ловков, Кирил Котев, Фелипе Саад, Даниел Моралес, Михаил Александров, Николай Чипев, Флорентин Петре, Удоджи, Станко Йовчев, Жозе Фуртадо (Оливер Ковачевич, Александър Събев, Юлиян Куртелов, Александър Тонев, Мартин Тошев, Александър Горанов, Евгени Игнатов)

СЛАВИЯ: Армен Амбарцумян, Ненад Лазаревски, Борислав Павлов, Стоян Георгиев, Радослав Рангелов, Мартин Керчев, Николай Петров, Славчо Георгиевски, Димитър Воденичаров, Мартин Стефанов, Борислав Димитров (Симеонов, Пасков, Генов, Велев)