ЦСКА победи драматично Ботев (Пловдив) в едно от дербитата на 11-ия кръг на efbet Лига. "Червените" се наложиха с 3:2 на "Българска Армия" пред празни трибуни.

Тимът на Стойчо Младенов поведе с 3:0 след две попадения на Жорди Кайседо и Георги Йомов.

"Канарчетата" опитаха да завържат интригата след като Тодор Неделев се разписа от дузпа, а влезлият на смяна Димитър Тонев намали до 3:2.

След този мач ЦСКА е на 2-ото място, с 22 точки, докато Ботев е на 3-ата позиция с един пункт по-малко.

Срещата започна офанзивно. В 11-ата минута, Кайседо беше близо до попадение след като от близо опита удар, но Янсон се намеси и изби. При последвалия корнер, Матей стреля с крак, като топката мина покрай гредата.

ЦСКА - Ботев (Пловдив), Димитър Тонев връща интригата

Двубоят ще се играе без фенове

Малко по-късно, Маркиньос получи извеждащ пас сам срещу вратаря и стреля, но Бусато спаси. В 27-ата минута, Па Конате беше намерен перфектно на границата на наказателното поле след грешка в защитата на "червените", Георги Йомов се намеси решително и изби топката от краката на играча на Ботев, който излизаше сам срещу Бусато.

Снимка 550513

В 42-ата минута, "червените" успяха да открият. Йомов центрира в наказателното поле, Кайседо намери Вилдсхут на границите на наказателното поле, който пусна вляво към Брадли Мазику, той центрира към Жорди Кайседо, който отблизо се извиси и засече с глава за 1:0.

През втората част драмата беше пълна. В 66-ата минута, Ботев вкара, но попадението още първоначално не бе признато заради засада. Маркиньос получи извеждащ пас, в първия момент се засуети, но след това вкара топката покрай вратаря. Страничният съдия сигнализира за засада. ВАР потвърди решението.

Снимка 550514

В 72-ата минута, Йомов получи топката, от около 20 метра стреля силно с десния крак и остави безпомощен Аргилашки.

Само минута по-късно, Жорди Кайседо си поведе топката, навлезе в наказателното поле и със силен удар с левия крак по земята направи 3:0.

Снимка 550511

В 77-ата минута, Ботев получи дузпа след нарушение на Лам в наказателното поле. Давидов изгледа ситуацията и беше категоричен. Зад бялата точка застана Тодор Неделев, който вкара за 3:1.

В 84-ата минута, влезлият на смяна малко преди това Димитър Тонев вкара топката в мрежата след като бе намерен отлично от Па Конате, завързвайки интригата в последните минути на мача.

Все пак до нови попадения не се стигна и ЦСКА спечели трите точки в интригуващия сблъсък.