ЦСКА победи като гост Арда с 3:2 в Кърджали в мач от последния кърг на редовния сезон в efbet Лига.

Първото положение за гол в мача бе в 5-ата минута. Станислав Иванов получи подаване отдясно, овладя топката и центрира в наказателното поле, където Борислав Цонев отправи удар, който след рикошет излезе в корнер. В 10-ата минута удар от далечна дистанция на Марселино Кареасо не затрудни Анатолий Господинов.

"Червените", които в този мач играха в резервните си черни екпипи поведоха в резултата в 12-ата минута. Тогава Тибо Вион центрира от ъглов удар и капитанът Юрген Матай бе оставен абсолютно непокрит и с глава изпрати топката в мрежата.

Снимка 662126

Източник: startphoto.bg

Домакините реагириха като ужилени и стигнаха до пълен обрат само в рамките на 120 секунди. В 19-ата минута Деян Лозев центрира отдясно, Чинонсо Офор свали с глава и Борислав Цонев от близка дистанция изпрати топката в мрежата.

Снимка 662128

Малко по-късно Арда удари за втори път, като автор на попадението бе Станислав Иванов. Отново с основна заслуга за него бе Чинонсо Офор, който преодоля Юрген Матей и отрави удар, Бусато успя да отрази. но Иванов бе най-добре пласиран и направи 2:1 за Арда.

Снимка 662129

До края на първото полувреме резултатът се запази и домакините се оттеглиха на почивка с аванс в резултата.-

В 47-а минута Марселиньо Кареасо овладя топка в наказателното поле, но вместо да стреля, даде пас назад, където Тобиас Хайнц бе на стрелкова позиция, а неговият изстрел профуча над напречната греда на Арда. Веднага след това Фаетон направи страхотен индивидуален пробив и отправи шут в далечния ъгъл, но Господинов внимаваше и успя да отрази, а футболист на ЦСКА не успя да направи добавка.

Отбита топка попадна в Тобиас Хайнц в 59-а минута, като той стреля, но бе блокиран. За негов късмет кълбото отново се озова при полузащитника, който този път не сбърка и успя с десния си крак да остави безпомощен Анатоли Господинов - 2:2.

Снимка 662133

В 67-а минута ЦСКА организира добро нападение по левия фланг, като Матиас Фаетон бе дублиран и пусна къс пас към Санянг, който центрира по чудесен начин, а Улаус Скаршем очакваше топката и я засече, за да оплете кълбото в мрежата на Арда - 3:2 за ЦСКА.

Снимка 662134

До края на мача гостите задържаха аванса си и се поздравиха с успеха. Така съставът воден от Стамен Белчев завърши на второ място в редовния сезон, като изпревари Черно море и си осигури мач срещу Левски още в първия кръг на плейофите.

Арда - ЦСКА 2:3  (Развой на срещата по минути)

Арда - ЦСКА 2:3 (Развой на срещата по минути)

Двубоят тази вечер започва в 20:15 часа