Изпълняващият длъжността старши треньор на Ботев Петър Пенчев бе доста разочарован след поражението на тима му от Миньор. "Загубихме един спечелен мач. Пропуснахме много положения и сега положението ни вече е много тежко, като шансовете ни за спасение намаляват.
Имам обаче претенции към съдията за отменения наш втори гол при 1:0. Веднага след това положение гостите успяха да изравнят. Нормално е сега феновете да са недоволни, защото губим на собствен терен", каза Пенчев.

Наставникът на Миньор Антон Велков пък обясни, че сериозните думи и високият му тон преди началото на втората част са причината за това отборът да обърне Ботев от 0:1 до 2:1. "Тежкият ни разговор на почивката доведе до обрата. Първото полувреме беше доста слабо за нас, но през второто нещата се оправиха. Имаме още три мача, които трябва да изиграем по най-добрия начин", заяви Велков след срещата.

Той коментира и претенциите на домакините за отменения техен гол при 1:0, веднага след който падна изравнителното попадение за Миньор. "Това си беше абсолютно редовно отменено попадение. Освен че имаше засада, преди това беше извършено и нарушение срещу вратаря ни", каза треньорът на перничани.