Славия успя да запише втора победа от старта на efbet Лига. "Белите" успяха да се наложат над Етър с 2:1. "Виолетовите" нямаха загуба досега, след като записаха четири равенства с ЦСКА, Левски, Черно море и Ботев (Пд). Славия поведе в резлутата чрез Владислав Узунов, но Дани Младенов изравни през втората част след грандиозна грешка на столичани. Младокът Калоян Кръстев, който се появи като резерва, донесе победата на "белите".

Двубоят бе изгледан на живо от националния селекционер Красимир Балъков.

Търновци започнаха по-активно двубоя. Още в 9-ата минута Флорент Боджадж взе първа топка пред погледа на Виячки и с глава подаде за Даниел Младенов. Крилото пое добре и нахлу в наказателното поле, където обаче нанесе слаб удар, който попадна право в ръцете на Георги Георгиев.

В 14-ата минута Светослав Ковачев се възползва от грешка в наказателното поле на Славия. Коваче подаде към Румен Руменов, но халфът на "виолетовите" не успя да затрудни Георги Георгиев.

Десет минути по-късно обаче Владислав Узунов откри резултата за Славия след страхотна комбинация с Чунчуков и Галин Иванов.

До края на първата част липсваха опасни атаки пред двете врати.

Славия - Етър 2:1, резервата Калоян Кръстев отново дава преднина на "белите"

"Болярите" ще гонят първа победа

Малко след подновяването на играта капитанът на Славия Галин Иванов се опита да изненада Христо Иванов със силен шут, но стражът на Етър изби топката.

В 55-ата минута Етър изравни след поредната грешка от страна на Славия. Николай Дюлгеров не успя да изчисти добре топката и след рикошет тя прехвърли Георги Георгиев, който не бе излязъл добре. Все пак Георгиев успя да я избие, но тя се удари в гредата, от което се възползва Дани Младенов и вкара на празна врата.

В 76-ата минута Андреа Христов нанесе много хубав удар с глава след центриране на Шоколаров, но Христо Иванов улови.

В 81-ата минута Христо Иванов отново изби топката след удар на Галин Иванов. След последвалия корнер обаче Калоян Кръстев успя да се разпише и да отново да изведе Славия напред.