Абсолютна сензация на Уимбълдън още във втория ден на надпреварата. Миналогодишната шампионка Маркета Вондроушова загуби още в първия кръг на турнира!

Испанката Джесика Манейро детронира Вондроушова след 6:4, 6:2. Мачът продължи едва 67 минути.

На Уимбълдън при жените това се случва за първи път от 1994 година. Тогава американката Лори Макнийл побеждава действаща шампионка от предната година Щефи Граф.

Историята на най-стария тенис турнир помни такъв случай и при мъжете. През 2003 година Иво Карлович побеждава шампиона от 2002 година Лейтън Хюит.

Днес Джесика Манейро също може да се похвали с такъв успех.

Манейро демонстрира отлична игра и по време на целия мач тормозеше чехкинята, която бе само бледо копие на това, което беше през миналата година, когато триумфира на Уимбълдън.

Испанката, която е на 21 години, започна отлично мача и проби още в откриващия гейм, след което затвърди. Вондроушова обаче съумя да върне пробива за 2:2 и тъкмо когато си мислехме, че е стабилизирала играта си Манейро проби за 4:3, което се оказа решаващо за първия сет.

Снимка 672713

Вторият сет също мина под диктовката на младата испанка. Тя отново проби за 1:0, но чехкинята осъществи рибрейк. Манейро изобщо не се трогна от този факт и проби на нула за 2:1 и затвърди също на нула за 3:1. Световната №83 реализира още един пробив за 5:2 и след това лесно спечели при първата си възможност.

Загубата за световната №6 Вондроушова означава, че тя ще загуби със сигурност мястото си в топ 10.

За Джесика Манейро това е първа победа в основната схема на турнир от Големия шлем.