Нафтекс победи Спартак (Вн) с 2:0 в контролна среща, играна пред около 200 зрители на стадиона в Поморие. И двете попадения, дело на Симеон Симеонов и Деян Христов, паднаха през втората част на двубоя. В тази среща футболистите на Нафтекс за пръв път излязоха с новите си зелени екипи.

Дебют начало на "соколите" при загубата от "шейховете" направиха новите треньори на варненския клуб Слободан Сташевич и  и неговия помощник Славиша Ковачевич. Това бе втора загуба на Спартак в контролите, след 0:1 от Етър преди десетина дни.

През първата част играчите на Ясен Петров изпуснаха няколко изгодни възможности за гол, като още в самото начало на двубоя Христов можеше да се разпише с красива задна ножица след центриране от ъглов удар на капитана Пламен Крумов. В 32-ата минута пък Христо Лемперов намери топката с глава в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата. Малко преди почивката Христов стреля от фаул от дъгата на наказателното поле, но и този път коженото кълбо не влезе във вратата на Спартак.

През втората част „зелените” бяха пълни господари на терена и логично стигнаха до гол. Той падна в 63-ата минута, когато полузащитникът Симеон Симеонов се разписа със силен шут с десния крак от границата на пеналта след асистенция на Крумов. Няколко минути по-рано капитанът на Нафтекс също имаше възможност да открие резултата, но прехвърлящият му удар мина на сантиметри над гредата на Спартак. Последваха още няколко добри възможности за гол, дошли най-вече след центрирания от корнер. При едно от тях централният бранител Станислав Жеков бе на крачка от попадение, но ударът му с глава излезе в аут.

Въпреки това футболистите на Ясен Петров продължиха да атакуват и стигнаха до второ попадение. Негов автор стана централният нападател Христов. Той се разписа в 83-ата минута на срещата, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Спартак от Светослав Козаров. Младият нападател направи много добро включване през втората част на двубоя, като освежи атаката на „шейховете”. Силно играха и съотборниците му от шампионската формация на ДЮШ на Нафтекс – Румен Николов, Пламен Димитров и Жулиен Парушев.

Следващата контрола на Нафтекс е в събота срещу Видима-Раковски в Сливен.

Нафтекс: Теменлиев (68-Кръстев), Орачев, Дамянов, Жеков, Огнянов, Св. Симеонов (71-Димитров), Парушев (61-Николов), Сим. Симеонов, Лемперов, Крумов (71-Козаров), Христов

Спартак: Цветомир Цанков, Станислав Петров, Стоян Георгиев, Венцислав Маринов, Стефан Дончев, Мартин Газиев, Боян Илиев, Мартин Димов, Лио, Димитър Воденичаров, Велимир Иванович (Илия Николов, Фредерико Вилар, Васил Боев, Владислав Мирчев, Петър Колев, Ридван Хаджифейзула, Йордан Пенев, Александър Лазаревич)