Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители: 388

Пирин с безценен успех след обрат над Етър, "болярите" вече стягат багажа за Втора лига

Иван Тасев бави времето и получава картон.

90+1′

Станислав Костов получава жълт картон.

88′

ГООЛ ЗА ПИРИН! МАРТИН ГЕОРГИЕВ! Големият момент в Благоевград настъпи 120 секунди преди края на редовното време. По-малко от няколко минути след появата си на терена, младият халф Мартин Георгиев се превърна в големия герой за "орлетата" с победен гол за 2:1. Талантът се възползва от подаване по земя на Юго Комано, което отново хвана в крачка неориентираната защита на Етър. Георгиев не чакаше втора покана и бързо прокара кълбото под плонжа на опиталия се да го блокира Величков.

87′
Снимка 659146

Източник: startphoto.bg

86′

Мартин Георгиев намира място на терена за сметка на Христо Попадийн.

85′

Моузес Кандидус ще замени голмайстора Йоахим Карсела.

80′
Снимка 659154

78′

Смяна на върха на етърската атака - Мишов ще атакува за гол вместо Иван Василев.

78′

Николай Янков ще замени Мартин Моран. Нова смяна за Етър.

78′

Приключва срещата за Жан-Марк Тибуе. Влиза Серигне Файе

75′
Снимка 659153

74′

Станислав Костов ще влезе на мястото на Венци Бенгюзов.

73′

Евгени Георгиев влиза на мястото на Аюб Абу.

65′

Асен Дончев се появява в игра за сметка на Арно Лузайадио.

62′
Снимка 659150

61′

Килиян Гюсъм приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Ловре Кнежевич.

55′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Публиката в Благоевград изхаби доста нерви в 55-ата минута, след като главният съдия Ивелин Занев не счете за нужно да отсъди дузпа в полза на Пирин. Тогава Килиян Гюсъм закъсня с действията си срещу Полонский. Украинецът падна в наказателното поле, но наказателен удар нямаше. Подканваща реакция от ВАР - също.

53′
Снимка 659143

51′

Христо Попадийн получава жълт картон заради претенции към съдията.

50′

ВАСИЛЕВ! Петнадесетте минути пауза не бяха охладили горещите амбиции на Етър отново да води в резултата. Пресата на "болярите" даде ефект и в 50-ата минута Арно Лузайадио сбърка малко пред собственото си наказателно поле. Светкавичната контра трябваше да бъде завършена от Иван Василев, но залпът му бе отразен с вещина от Ковальов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 659148

45+4′

45+3′

ШАНС ЗА ЕТЪР! Гостите от Велико Търново все пак имаха последната дума за първата част. "Болярите" сътвориха меле след центриране, при което Иван Василев беше много близо до това да вкара за 1:2. Ковальов и Бодуров някак си успяха да реагират в точния миг и така всичко остана да се реши през вторите 45 минути.

45+1′

Халфът Горка Ларучея фаулира Попадийн в центъра и получава жълт картон.

44′
Снимка 659156

41′

До края на полувремето Пирин не спря да "дава" газ на своите атаки, а опасните положения пред Величков следваха едно след друго. На вратаря се наложи да показва класа в 41-ата минута, но пък тогава беше вдигнал и флагът за засада, който остави цялата тази интересна ситуация извън официалната статистика.

33′
Снимка 659142

30′

КОМАНО! Пирин можеше да достигне до пълен обрат след само 30 минути футбол в Благоевград. Абу наказа грешка при изнасянето на опонента и изведе Комано сам срещу стража на Етър. Таранът на "орлетата" обаче демонстрира старата си слабост и не успя да отбележи от тази изключително добра ситуация.

24′

ГООЛ ЗА ПИРИН! 1:1! ИВАН ТАСЕВ! От Етър така и не си научиха урока, като в 24-ата минута, атака-близнак на тази отпреди 180 секунди, този път се превърна в изравнително попадение. Йорданов пак пробва колебливата отбрана на "болярите" с пас около невралгична зона, а там отново непокритият Тасев този път не беше настроен за прошка и уверено по земя стреля за 1:1.

21′

ИВАН ТАСЕВ! На „Христо Ботев“ ремито изглеждаше съвсем логичен развой на събитията, когато в 20-ата минута „орлетата“ имаха чиста голова ситуация. Андрей Йорданов пак бе константа по фланга, а подаването му около дузпата първоначално не бе засечено от Бенгюзов. Топката все пак продължи своя път, за да стигне до Иван Тасев. Бъдещото попълнение на ЦСКА стреля светкавично, но Мартин Величков блесна със страхотна намеса въпреки това, че бе хванат в крачка.

19′
Снимка 659137

15′

Жан-Марк Тибуе беше безкомпромисен край тъчлинията, заради което вижда и жълтия цвят на картона.

13′

ЙОРДАНОВ! Оказали се в ролята на догонващи, футболистите на Пирин бързо искаха да възстановят паритета. Това можеше да се случи след само 120 секунди. Тогава националът Андрей Йорданов шутира силно по диагонал. Мартин Величков направи необходимото на своя пост и с върха на пръстите си отклони кълбото в корнер.

11′

ГООЛ ЗА ЕТЪР! КАРСЕЛА-ГОНЗАЛЕС! 0:1! Добрият старт даде своя позитив за "виолетовите", които поведоха в 11-ата минута. Йоахим Карсела-Гонзалес спечели топка в центъра, където елегантно се измъкна от Аюб Абу. Последва силен пробив, завършил с изстрел от над 20 метра, който намери долния десен ъгъл на Максим Ковальов.

7′

Юго Комано можеше да бързо да прехвърли "жегата" в наказателното поле на етърци. Нападателят се нуждаеше от един успешен финт, за да си осигури отлична възможност за удар от няма и пет метра. Таранът на домакините обаче се провали и така тази добра атака не бе завършена от селекцията на Олександър Бабич.

5′

ГРЕДА ЗА ЕТЪР! Гостите от Велико Търново бяха тези, които стартираха идея по-активно този откриващ двубой от 26-ия кръг. Последният в таблицата "натисна" "орлетата" с няколко статични положения още до петата минута. Така се стигна и до първия реален голов шанс в мача. Георги Александров издебна лошо изчистване след центриране и с ефектна странична ножица беше близо до фамозен гол. Страничната греда обаче се оказа верен съюзник на Ковальов.

4′

Много рано в мача се получава и първият жълт картон. Той е за Венци Бенгюзов.

1′