Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 7566
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец - ЦСКА 2:2 в мач от efbet Лига

Скандално несъстоятелен съдия и 2:2 на Лудогорец - ЦСКА! Интригата за титлата остава!

И двата тима ще останат безкрайно недоволни от решенията на Георги Кабаков

90+5′

Дюкенс Назон удари без топка футболист на Лудогорец и получава жълт картон.

84′
Снимка 619084

Източник: startphoto.bg

82′

Серджио Падт получава жълт картон реплика по адрес на Георги Кабаков.

82′

Игор Тиаго получава жълт картон реплика по адрес на Георги Кабаков.

82′

Матиас Тисера получава жълт картон реплика по адрес на Георги Кабаков.

81′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! В 81-ата минута страстите на "Хювефарма Арена" се нажежиха до огнено червено! Педро Нареси се възползва от това, че голяма част от футболистите на ЦСКА бяха в половината на "орлите" и пусна отличен пас в перспектива за Игор Тиаго. Бразилецът използва бързината си, за да надбяга вече безкрайно уморения Мено Кох. В следващите мигове таранът на Лудогорец напредна с топка в крака, а след съприкосновение и с Кох, и с дошлия Бусато, той падна в наказателното поле без да отправи може би голов изстрел. Липсата на реакция от съдията Кабаков подлуди резервната скамейка на домакините. Козмин Моци дори потърси пряк път през трибуните, за да потърси саморазправа с хора от щаба на ЦСКА... Гневните Петев, Падт, Игор Тиаго и Тисера пък получиха жълти картони.

80′
Снимка 619095

78′

Кирил Десподов приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Спас Делев.

75′

Юрген Матей получава жълт картон, след като наруши правилата срещу Кайо Видал.

66′
Снимка 619085

65′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отбраната на ЦСКА продължаваше да се огъва под напора на разградските центрирания. Това можеше да коства скъпо на софиянци в 65-ата, когато Текпетей сложи кълбото на главата на Тиаго, но този път таранът стреля покрай страничния стълб.

64′

Дюкенс Назон влиза в игра за ЦСКА, напускащият е Станислав Шопов.

64′

Густаво Нонато отстъпва своето място на Мануел Шоу.

58′

Резервата Димитър Евтимов получава жълт картон заради реплика.

Снимка 619089

58′

В 58-ата минута Бърнард Текпетей направи едно от първите си стойностни неща на терена, след като елиминира двама „червени“ бранители и отправи тежък шут, който беше отразен от вратаря на ЦСКА.

47′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:2! ИГОР ТИАГО! На почивката бесният Ивайло Пенев направи тройна смяна в своя тим, а рокадите му дадоха ефект след едва 120 секунди. В 47-ата минута Кирил Десподов беше позициониран по десния фланг, където съумя да центрира лесно през Амос Юга. Отличната топка достигна за Игор Тиаго, който спечели въздушното единоборство с Матей и порази с глава Густаво Бусато за 2:2.

46′

На полувремето бесният Ивайло Петев осъществи тройна смяна. Първата от тях беше Пипа за Кайо Видал.

46′

Игор Пластун застава в центъра на отбраната, а замененият е Франко Русо.

46′

Педро Нареси ще замени направилия грешка за втория гол на ЦСКА - Якуб Пиотровски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Имаше ли дузпа за ЦСКА?

Вашето мнение по този дискусионен въпрос

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 619060

42′

ГООЛ ЗА ЦСКА!! 1:2! МАУРИСИО ГАРСЕС! Малко преди паузата ЦСКА нанесе тежък удар по реномето на шампиона. Селекцията на Саша Илич стигна до пълния обрат в 42-ата минута. А той дойде благодарение на дълбоката преса в половина на съперника и индивидуална грешка в лудогорските редици. Човекът със "зелен" екип, който можеше да бъде посочен с пръст се казваше Оливие Вердон. Националът на Бенин се притесни от пресата на столичани и пусна спорен пас за Якуб Пиотровски. Полякът изобщо не очакваше зад гърба му да бъде Марселиньо Кареасо, който хитро открадна кълбото, а след това задължи колегата си Маурисио Гарсес да се разпише в мрежата на хегемона.

37′

Амос Юга се разписа при предходното "червено" гостуване в Разград, а сега можеше да стори същото при корнер в 37-ата минута. Този път обаче изстрелът му с глава не притежаваше необходимата точност.

Снимка 619080

32′

КАКВА НАМЕСА НА БУСАТО! Лудогорец беше много близо до това отново да води в резултата след пряк свободен удар в 32-ата минута. Тогава Десподов заложи на силата, а топката се отби коварно в тялото на Слави Шопов и подлъга фундаментално Бусато. Бразилският вратарят обаче демонстрира "котешки" реакции и с една ръка сътвори едно от спасяванията на сезона в efbet Лига.

29′

Станислав Шопов е поредният игач на ЦСКА, който вижда жълтия цвят на картона.

Снимка 619070

27′

Джонатан Линдсет получава официално предупреждение.

26′

ЕКШЪН И КРАЙ ТЪЧЛИНИЯТА! Зарядът на това дерби беше толкова голям, че нямаше как да не "пламнат" и щабовете край тъчлинията. В 26-ата минута Франко Русо се изнерви сериозно на "червения" администратор Стойко Сакалиев, който нарочно се забави да му подаде една достигнала до него топка. Миг по-късно аржентинецът го изблъска, а това доведе до меле между Франко и един от асистентите на Саша Илич. В суматохата съдията Кабаков реши да раздава картони, а най-потърпевш се оказа помощник-треньорът на ЦСКА, който беше изгонен.

21′

ГООЛ ЗА ЦСКА!! 1:1! ТОБИАС ХАЙНЦ! "Армейският" дух обаче бе трудно сломим и веднага след подновяването на събитията, Тобиас Хайнц възстанови паритета с гол-красавец. Изритана топка към Маурисио Гарсес предизвика сериозен сблъсък между него и Франко Русо, малко пред наказателното поле на Лудогорци. След допир и на двамата с кълбото, то отиде в краката на притичалия Тобиас Хайнц. Най-качественият футболист на ЦСКА имаше достатъчно време да нагласи мерника си с уникален шут от средна дистанция намери горния десен ъгъл на Падт, докарвайки до делириум всички "червени" сърца.

19′

Марселиньо Кареасо е бесен на съдийското решение голът на Лудогорец да бъде зачетен.

18′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0! КИРИЛ ДЕСПОДОВ! Гневът обзе още повече втория във временното класиране, след като в последвалата атака Лудогорец поведе в резултата. Линдсет беше натиснат от Игор Тиаго в половината на Лудогорец, но това не бе свирено като фаул на бразилеца. Вместо това разградската акция продължи и Нонато пусна фамозен дълъг пас за Кирил Десподов. Капитанът на "орлите" лесно се справи с тромавия Амос Юга и елегантно покрай Бусато вкара в далечния ъгъл за 1:0.

16′

СПОРЕН МОМЕНТ! Първият много дискусионен момент в големия сблъсък беше регистриран в 16-ата минута. Тогава футболистите на ЦСКА с пълно право поискаха дузпа в своя полза. Селекцията на Саша Илич организира отлична атака, при която Тобиас Хайнц навлезе в наказателното поле на "орлите" и финтира умело аржентинеца Франко Русо. Латиноамериканецът обаче не се отказа и вече реши да действа извън футболните правила, подсичайки опорния крак на офанзивния състезател на гостите. Реферът Георги Кабаков обаче остана безмълвен, като дори не пожела да прегледа сам ситуацията с ВАР.

14′

Кирил Десподов получава първия жълт картон в дербито, след като настъпи Мено Кох при борба за топката.

Снимка 619073

12′

В 12-ата минута Густаво Бусато демонстрира железни нерви, след като реши да финтира нападател на Лудогорец малко пред своята голлиния. Действията му се увенчаха с успех, но изправиха косите на мнозина "армейци".

10′

7′

С оглед домакинското си предимство, футболистите на Лудогорец бяха тези, които поглеждаха идея по-често към вратата на Бусато. В 7-ата минута Амос Юга демонстрира стабилни изяви срещу Игор Тиаго, който опасно се беше запътил към "червената" мрежа. Малко преди това Юрген Матей недоволства от решение на Кабаков, който отсъди в полза на разградчани негово единоборство срещу Клод Гонсалвеш.

2′

Трибуните на "Хювефарма Арена" от доста време не бяха толкова пълни, като за това спомогнаха и амбицираните привърженици на ЦСКА, които бяха пропътували доста километри, за да се настанят в дома на хегемона. Големият мач стартира с известно закъснение заради проблем с мрежата зад стража на "армейците" Густаво Бусато.

1′