Лудогорец надигра Локомотив (Пловдив) с 3:0 в контрола, която се проведе в Банско. Матиас Тисера откри резултата в 10-ата минута, а в 25-ата отново той удвои. Педро Нареси вкара трети гол в 50-ата минута.

Наставникът на разградчани Ивайло Петев не можеше да разчита на цели 9 състезатели - Христов, Терзиев, Вердон, Алмейда, Недялков, Групер, Десподов, Текпетей и Рик Джонатан, които пропуснаха сблъсъка поради различни причини.

Блекбърн протяга ръце към Десподов

"Розите" имат интерес към българския национал

Сред титулярите попадна румънецът Ротариу, както и новото попълнение Хейстер.

Срещата започна със сериозно надмощие на Лудогорец, което продължи през цялото първо полувреме. То даде резултат още в 10-ата минута, когато Тисера откри резултата след шут отблизо. Аржентинецът се разписва във втора поредна контрола, след като с негов гол "орлите" победиха преди няколко дни Марек.

В 25-ата минута Тисера вкара второ попадение. Той се възползва от грешка на Хоркаш, финтира го и след това вкара на празна врата.

Пет минути след началото на второто полувреме Нареси вкара трети гол, възползвайки се от подаване на Неделев.

Четвърт час преди края на мача се изви буря с пороен дъжд, а до края на двубоя нов гол не падна и проверката приключи при 3:0 в полза на родния шампион.

Лудогорец стартира новия си европоход на 11 юли от 21:45 часа