Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 1356
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив) 2:4 в мач от efbet Лига

Впечатляващ Локомотив (Пловдив) спечели по убедителен начин "железничарското" дерби

Джовани се развихри за 4:2 срещу Локомотив (София)

87′

ГООЛ ЗА ЛОКО СОФИЯ! 2:4! СТАНОЕВ ДУЗПА! Голеадата в "Надежда" продължи и в 87-ата минута, когато резултатът стана 2:4. Ивайло Найденов беше изблъскан в гръб от Матеус и съдията Попов посочи дузпа, която беше реализирана от Красимир Станоев.

85′

Алфа Конте ще замени Бабакар Дион.

85′

Калоян Костов дебютира за Локо (Пд), а замененият е Сегура.

Снимка 627338

Източник: startphoto.bg

85′

Петър Андреев ще замени голмайстора Джовани.

79′

ГООЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ! 1:4! БАБАКАР ДИОН! Гардът на домакините бе паднал ниско долу, а това се оказа отлична възможност за Локо (Пд) да наниже и четвърти гол в мрежата на съперника. Джовани отново нямаше спирка по фланга, а този път реши да не търси хеттрика, а чукна вдясно за Бабакар Дион, който на втора греда засече за 1:4.

75′
Снимка 627340

74′

Георги Каракашев ще замени вече уморения Христо Иванов.

71′

ГОООЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ! 1:3! МАТЕУС! Ключът към успеха в "железничарското" дерби за Локомотив (Пд) беше страхотният гол на Матеус в 71-ата минута. Бранителят на гостите отново направи много силно включване в атака, а отбраната на Локо (София) остана статична при страхотния му изстрел от границата на наказателното поле, влезнал под гредата на Любенов за 1:3.

67′

Стив Траоре прави официалния си дебют за Локомотив (София), а излизащият е Димитър Митков.

67′

Калоян Кръстев ще поведе атаката на Локо, излиза Галин Минков.

65′
Снимка 627341

60′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! 1:2! ДЖОВАНИ! Пълният обрат в квартал "Надежда" беше факт след точно час футбол в столицата. Локо (Пд) отново беше достатъчно опасен в атака, като Бабакар Дион получи отлично подаване по фланга. Атакуващият играч на "смърфовете" отправи изстрел, който беше блокиран, а топката достигна до Джовани. Бразилецът се възползва от подхлъзването на Иво Найденов, а след това разстреля Любенов за 1:2.

59′

Георги Минчев влиза в игра, а напускащият е Евандро.

54′

ГРЕДА! Димитър Илиев демонстрира голямата си класа в 54-ата минута, когато негов пробив завърши с техничен изстрел, избит в корнер от Любенов. При него Матеус скочи най-високо и отправи удар с глава, който срещна страничната греда на домакините.

Снимка 627342

52′

Диме Димов получава жълт картон за спиране на Димитър Илиев.

49′

ГРЕДА! Второто полувреме започна по отличен начин за Локомотив (София). Столичани отново можеха да бъдат водещи в резултата, но изстрелът на Димитър Митков срещна гредата, а негов съотборник се провали при опитите си за голова добавка.

47′

Диого Тейшейра се появява в игра за сметка на Валентин Николов.

Снимка 627343

46′

Хорхе Сегура получава официално предупреждение от рефера.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′
Снимка 627330

40′

Ангел Лясков получава жълт картон за задържане.

37′

И ПАК ЕВАНДРО! Локомотив (Пд) пропиля нова отлична възможност за втори гол в 37-ата минута, а големият виновник отново се казваше Евандро. Пловдивчани така разгърнаха своята акция, че останаха в ситуация трима на един. №21 в тяхното нападение обаче се забави прекалено много и позволи на самичкия Ками да го неутрализира.

33′

EВАНДРО! Димитър Илиев дръпна сериозно конско на своя колега в атака Евандро, след като в 33-ата минута негово грешно отиграване костваше пълния обрат в срещата. Бразилецът изскочи от дълбочина сам срещу Любенов, и когато трябваше просто да чукне вляво за непокрития си капитан, латиноамериканецът предпочете да завършва сам. А това се оказа безкрайно лош завършек на атаката.

Снимка 627329

26′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! ДЖОВАНИ! 1:1! Локомотив (Пд) демонстрира характер и се измъкна от сложната ситуация по най-добрия начин - с изравнителен гол. Динко Хоркаш отправи фантастичен извеждащ пас към Джовани, който от своя страна се възползва от кошмарна грешка на своя сънародник Алан Диас. Слабо върнатата топка към Любенов беше пресечена от "десетката" на "смърфовете", който с красив прехвърлящ удар направи 1:1.

24′

ШАНС ЗА ЛОКО СОФИЯ! Последвалите мигове на "железничарското" дерби откриха един изцяло уверен софийски Локомотив, който набързо можеше и да удвои своята преднина, ако финалните изстрели на Митков и Минков бяха малко по-акуратни.

Снимка 627333

20′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ! 1:0! НАЙДЕНОВ! Пловдивчани сякаш контролираха срещата, но Локо от София беше клубът, успял да открие резултата. Момчетата на Стойчо Стоев изпълниха заучено статично положение, което позволи на Ивайло Найденов да шутира силно от границата на наказателното поле. Летежът на топката на два пъти беше променян след рикошети в телата на Лясков и Сегура, за да се превърне кълбото в неспасяемо за Хоркаш в 20-ата минута.

14′

Домакините опитваха всички позволени средства, чрез които да изнесат играта далеч от своето наказателно поле. След като в дербито с Ботев се видя, че отбраната на Локомотив (Пловдив) е податлива на подавания зад гърба на отбраната, "червено-черните" решиха да пробват подобни ходове за матиране на "смърфовете". И една такава атака изведе Владимир Николов на нужната позиция. Играта обаче зорко беше следена от Динко Хоркаш, като хърватинът напусна вратарското си поле и изчисти надалеч.

7′

"Железничарското" дерби, поне в неговото начало, принадлежеше изцяло на гостите от Пловдив. Футболистите на Александър Томаш се настаниха дълбоко в половината на Локо (София), а Джовани си правеше каквото поиска по фланга с Ивайло Найденов. В 7-ата минута беше регистриран и първият точен изстрел в двубоя, като тогава на стрелкова позиция се озова бранителят Матеус, ала Любенов внимаваше и отрази.

Снимка 627327

1′