Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 ЦСКА в приятелки мач, който се игра на стадион „Българска армия" в София. Попаденията за „смърфовете" реализираха Курдов и Валери Георгиев, а точен за „червените" бе Тасио в самия край на мача.

Двубоят започна на много прилично темпо, като още в първите минути имаше голови възможности и пред двете врати. Пловдивчани първи погледнаха по-сериозно към съперниковата врата, като чрез Димо Атанасов направиха добра атака. Липсваше обаче завършващият удар.

Домакините моментално отговориха на предизвикателството и на свой ред бяха близо до попадение. Тенгариня и Платини опитаха късмета си, но и в двата случая Данчо Господинов демонстрира завиден рефлекс.

10 минути преди края на първата част Локомотив откри резултата. След центриране от корнер новото попълнение Атанас Курдов откри резултата, засичайки неспасяемо топката. В заключителните секунди на полувремето Сержиньо отправи удар, но Данчо Господинов бе на мястото си.

В началото на второто полувреме „армейците" удариха греда чрез влезлият на почивката Тодор Янчев. В 62-ата минута Локомотив вкара втори гол. Тенгариня допусна елементарна грешка и позволи на Валери Георгиев да му вземе топката, последният напредна и останал сам срещу Макенджиев не сгреши - 0:2.

8 минути преди последния съдийски сигнал ЦСКА все пак стигна до гол. Тасио засече центриране на Присо и вкара за 1:2, но за повече домакините нямаха сили.

ЦСКА - ЛОКО (ПД) 1:2

0:1 Курдов (35')

0:2 Георгиев (62')

1:2 Тасио (82')

ЦСКА: Черни, Саша, Сержиньо, Нилсон, Анисе, Попов, Пакурар, Платини, Тенгариня, Крачунов, Присо

През второто полувреме в игра влязоха: Макенджиев, Родрирес, Венков, Янчев, Нюаджи, Скиорили, Тасио, Бенжалюн

ЛОКО (ПД): Господинов, Марков, Котев, В. Георгиев, Фераресо, Златински, Д. Георгиев, Абушев, Петров, Атанасов, Курдов

През второто полувреме в игра влязоха: Ковачев, Кавдански, Маламов, Спасов, Стефанов, Станков, Запрянов.