Локомотив (Мездра) спечели лека победа над Спартак (Варна) и е сигурен победител и финалист от група "А" на турнира Албена къп.

Първото по-сериозно положение пред вратата на варненци създаде Исмаил Иса, когато в 41-та минута вкара с глава след центриране от десния флаг. Страничният съдия обаче не призна голя, отсъждайки засада.

Минута по-късно, от идентично положение, същият футболист от Мездра вкара отново топката в мрежата за 1:0. Второто попадение тимът от елитната група вкара в 46-ата минута. Веднага след изпълнението на началния удар Балджийски атакува отдясно, центрира успоредно и Десислав Русев удвои резултата - 2:0.

През оставащите минути локомотивци намалиха темпото и на практика доиграха мача с многобройни пасове, без да застрашат вратата на Спартак. Срещата по програма трябваше да се състои в Добрич, но организаторите на турнира решиха, че тренировъчното игрище на стадиона в Каварна единственото изчистено от снега в момента и преместиха двубоя на него.

Преди този мач, от 11 часа, на същия терен се игра срещата между Монтана и младежкия национален отбор до 21 години, който пък трябваше да се състои в Албена.

Локомотив (Мездра) - Спартак (Варна) 2:0
1:0 Исмаил Иса (42')
2:0 Десислав Русев (46')