Турнир: Европейски първенства Стадион: MHP Арена, гр. Щутгарт Зрители: 53 877
120+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Испания - Германия 2:1 в четвъртфинален двубой от Евро 2024

Германската мечта умря! Гол в 119-ата минута посече Маншафта и даде тон за дива испанска фиеста на Евро 2024

"Ла Фурия" пое към полуфиналите след мач за историята и драматичен триумф с 2:1

120+4′

ИЗГОНЕН! Дани Карвахал реши да се жерва в името на отбора и фаулира откъсващия се Мусиала, за да получи втори жълт картон.

120+2′

Алваро Мората получава жълт картон.

120′

До края германците се хвърлиха сляпо в атака. След няколко мелета, шансът дойде на главата на Никлас Фюлкруг, който насочи с глава, но само за да види как топката излиза в аут. А това означаваше едно - край на германските мечти за трофей от домашната надпревара, също така и поредна крачка за "Ла Фурия" към бляна за ново покоряване на европейския футболен връх.

Снимка 673369

120′

Фабиан Руис получава жълт картон заради навлизането си на терена.

119′

ГООЛ ЗА ИСПАНИЯ! 2:1! МЕРИНО! Евда ли имаше хора по трибуните, които очакваха, че драмата в Щутгарт ще настъпи в самия край на второто продължение. Германците се скъсаха да центрират топки към Фюлкруг, но вместо това, подобно игрово действие се превърна във фундаментално за последвалата победа на Испания. Дани Олмо получи пространство и просто прати кълбото към дузпата, там силно включване направи резервата Микел Мерино, който с глава препарира Нойер за 2:1!

Снимка 673348

113′

Денис Ундав получава жълт картон без да е на терена.

112′
Снимка 673360

110′

И Родри видя жълтия цвят на картона.

107′

СПОРЕН МОМЕНТ! Реферът Антъни Тейлър се превърна в главно действащо лице в 107-ата минута на мача. Тогава съдията бе наобграден от всички германски футболисти, които горещо от него искаха отсъждането на дузпа. А за такава имаше всички необходими предпоставки, тъй като ударът на Мусиала намери ръката на Кукурея в наказателното поле. Арбитърът от Острова обаче взе смелото решение да не уважи брожението на домакините и остави играта да продължи.

106′
Снимка 673357

105′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

105+1′

КРАТКА ПАУЗА!

105′

ВИРТЦ! Флориан Виртц можеше да се превърне в национален герой на страната си, след като отлична голова възможност за 2:1 се откри пред плеймейкъра на Байер (Леверкузен). Томас Мюлер направи всичко по възможностите си, за да пусне задължаващ пас към младата звезда, който обаче прати удара си изключително близо до дясната греда на Симон.

104′
Снимка 673356

103′

ОЯРСАБАЛ!! Най-интересната ситуация за това първо продължение бе сътворена от испанците в 103-ата минута. Оярсабал се измъкна по фланга и отправи удар по диагонал, който без малко не порази далечния ъгъл на Мануел Нойер.

101′

Фабиан Руис ще напусне мача, за да бъде заменен от Хоселу.

99′

Дани Карвахал играе с ръка и получава жълт картон.

95′
Снимка 673354

93′

Флориан Виртц получава жълт картон.

91′

Кай Хавертц е заменен за началото на първото продължение. В игра ще видим Валдемар Антон.

90′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90+5′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! СЛЕДВАТ ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

90+3′

МЮЛЕР! Испания определено не се чувстваше комфортно в последните минути на мача. Това позволи на германците да сътворят още една опасна атака до края на редовното време. Томас Мюлер обаче не успя да завърти достатъчно добре своя изстрел, бидейки почти с гръб към вратата.

Снимка 673355

89′

Нико Шлотербек е получил жълт картон заради бурната си радост при гола на Виртц.

88′

ГООЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! 1:1! ФЛОРИАН ВИРТЦ! Този голям мач заслужаваше и максимално драматичен развой на събитията. Така се стигна до 88-ата минута, когато Маншафтът се пребори храбро за възстановяването на паритета. Селекцията на Нагелсман имаше едно от последните си положения в мача, когато поредното центриране на Мителщад към далечната греда бе отиграно от Кимих. Лидерът на Бундестима свали за непокрития Виртц, който с плътен диагонален изстрел хвърли в делириум близо 60 000 души на стадиона в Щутгарт.

Снимка 673359

87′
Снимка 673351

84′

Жълт картон за Унай Симон, който бави играта.

82′

ХАВЕЕЕЕРТЦ! Няколко сантиметра лишиха германците от изравнителен гол в 82-ата минута. Унай Симон сам усложни живота на своя тим, след като вкара безумно слабо топката от аут. Това позволи на Хавертц да открадне кълбото и да се понесе към вратата на испанците. Баският страж пък продължи с решните действия и тръгна да напуска наказателното си поле, а секунда по-късно взе, че се спря. Това позволи на Хавертц да го прехвърля, но заедно с вратаря, звездата на Арсенал копна и над горната греда.

81′

Оярсабал ще довърши мача, а напускащият е Алваро Мората.

80′

Нико Уилямс приключва участието си в този мач. А вместо него ще видим Мерино.

Снимка 673346

80′

Йонатан Та приключва участието си в мача, а на терена влиза Томас Мюлер.

77′

ГРЕДА! В 76-ата минута късметът не бе на страната на домакините. Флориан Виртц най-сетне получи шанс да развие скоростта си по фланга, след което успя да отправи пас към наказателното поле. Там Никлас Фюлкруг пребори с тяло Начо и насочи от непосредствена близост. За него ужас обаче топката се отклони единствено в страничната греда.

Снимка 673352

77′

Максимилиан Мителщад получава жълт картон и ще пропусне следващия мач за родината си.

74′

Феран Торес получава официално предупреждение.

68′

Няколко минути по-късно Унай Симон трябваше да демонстрира своя рефлекс, след като отрази по най-добрия начин удар на Андрих.

Снимка 673345

66′

Тони Кроос направи тактическа грешка и нямаше друг шанс освен да фаулира Олмо.

65′
Снимка 673335

63′

Ламин Ямал е заменен и вместо него в атака вече ще действа Феран Торес.

62′

Моментално Юлиан Нагелсман реагира на случилото се и пусна в игра Никлас Фюлкруг, това от своя страна даде и мощен старт към центриранията за №9 на Германия в наказателното поле на съперника.

55′
Снимка 673334

54′

Илкай Гюндоган приключва участието си в мача, а на терена ще видим Никлас Фюлкруг.

54′

Давид Раум приключва участието си в мача, а на терена ще видим Максимилиан Мителщад.

53′

Роберт Андрих получава жълт картон.

51′

ГОООЛ ЗА ИСПАНИЯ! 1:0! ДАНИ ОЛМО! Щутгарт замлъкна злокобно в 51-ата минута, когато Испания успя да поведе заслужено в резултата. Алваро Мората се бе върнал близо до централния кръг, където отвори пространство за действия на Ламин Ямал. Детето чудо на иберийците изчака няколко секунди, за да прецени до съвършенство паса си към дъгата за изскочилия от втора позиция Дани Олмо. Появилият се като принудителна смяна №10 не чакаше втора покана и с изпипан шут по земя матира Нойер за 1:0.

Снимка 673350

50′
Снимка 673333

49′

По подобие на първото полувреме, втората част също започна с голова възможност за испанския тим. Ламин Ямал намери в наказателното поле Алваро Мората. Нападателят на Атлетико (Мадрид) се завъртя и през Йонатан Та успя да шутира, но само над горната греда на Мануел Нойер.

47′

На полувремето испанците осъществиха смяна, като имащият картон Льо Норман беше заменен от Начо.

47′

Емре Джан няма да започне втората част, а вместо него ще видим Роберт Андрих.

47′

Флориан Виртц ще се появи в игра за Бундестима. Напуска Лирой Сане.

46′
Снимка 673330

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Темпото на игра през последните минути видимо спадна, като двата тима явно предпочитат да се оттеглят на почивката без инкасирането на гол.

34′

Кай Хавертц издебна една от малкото грешки на испанската отбрана и достигна до възможност за стрелба. Унай Симон беше на позиция и успя да спаси сравнително лесно.

33′
Снимка 673329

31′

В средата на първото полувреме играта се изнерви неочаквано много, като двата тима влизаха в тежки единоборства за всяка топка, а това създаде доста работа за главния съдия Антъни Тейлър.

30′

Робен льо Норман получава жълт катон, заради когото ще пропусне евентуален следващия мач на Испания.

27′

Давид Раум получава жълт картон заради нарушение срещу Карвахал.

25′
Снимка 673324

20′

Германия дочака първата си голова възможност в 20-ата минута, когато Йошуа Кимих центрира от фланга, а Кай Хавертц стреля с глава право в обсега на Унай Симон.

18′

"Ла роха" пресираше дълбоко своя опонент, което създаваше изключителни трудности на германците при организирането на техните атаки. Поредна грешка на Емре Джан в центъра пък доведе до изстрел на Фабиан Руис, който изпрати удара си над горната греда.

17′
Снимка 673311

14′

Ламин Ямал опита нещо нестандартно от пряк свободен удар в 14-ата минута, когато в стил "Роналдиньо", пробва да прокара кълбото под скочилата стена на Бундестима. За късмет на Нойер, топката премина на сантиметри от страничната му греда.

12′

Най-сетне жълт картон в тази "корида". Реферът Тейлър декорира Антонио Рюдигер, който ще пропусне потенциален полуфинал на страната си.

8′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Немците определено стъпваха здраво и подложиха на тежки балтии най-техничните звезди на Испания още от първия съдийски сигнал. След две тежки "операции", направени му от Кроос и Андрих, Педри падна на тревата и даде знак, че няма как да остане на терена. Така Луис де ла Фуенте се наложи да прави рокада, която бе свързана с появата на Дани Олмо.

Снимка 673310

3′

Проблеми за Луис де ла Фуенте имаше в третата минута, когато крайният бранител Марк Кукурея падна на тревата след тежък сблъсък с Емре Джан. Все пак защитникът на Челси стисна зъби и даде знак, че ще продължи участието си в този четвъртфинал.

Снимка 673309

2′

ПЕДРИ! Двубоят започна доста активно за испанците, които още в 50-ата секунда можеха да се окажат водачи в резултата. "Ла Фурия" организира добра атака, при която капитанът Мората уважи включване от втора позиция на Педри. Халфът стреля от границата на наказателното поле, но Нойер улови без особени трудности.

1′