Литекс се класира за полуфинала на турнира за купата на България. Ловчанлии спечелиха с 2:0 домакинството си на Миньор (Пк) и в петък ще разберат с кого ще спорят за финала на надпреварата. Двубоят на Градския стадион в Ловеч изгледаха националният селекционер Любослав Пенев и кондиционният му асистент Давид Родригес.

Първото полувреме започна с отлична възможност за "оранжевите". Никасио беше изведен отдясно в наказателното поле, но стреля в обсега на Иван Чворович, който безпроблемно парира. Ловчанлии владееха продължително топката, но трудно успяваха да затруднят стража на перничани.

Миньорци от своя страна изчакваха на контраатака и се опитваха да затварят пространствата за съперника. Постепенно играта се поизравни и се изнесе предимно в средата на терена. На моменти и едните, и другите бяха по-агресивни, но до възможности пред двамата вратари не се стигаше.

За да дойде продължението на първата част. Георги Миланов пусна една топката към Сандриньо. На границата на наказателното поле бразилецът беше фаулиран от Бумала. Ахмед Ахмед обаче реши да посочи бялата точка. След близо 2 минути разправии и няколко жълти картона Никасио вкара за 1:0.

В началото на паузата домакините отново натиснаха. Бяха агресивно, което им позволи да стигнат до втори гол, макар и от статично положение. Борислав Стойчев извърши глупав фаул срещу Христо Янев в близост до дъгата. Възможност пред халфа, която рядко пропуска. Така и стана - без да остави шанс на Чворович опъна мрежата за 2:0.

До края на срещата гостите се опитваха да стигнат до почетно попадение, но не успяха. Четвърт час преди последния съдийски сигнал пък треньорът на Миньор Стойчо Стоев реши последователно да запази най-активните за своя тим Фарид и Крум Бибишков. През уикенда перничани са домакини на Черно море.

В 84-ата влезлият малко преди това Светльо Тодоров нацели дясната греда на Чворович. В крайна сметка резултатът се запази и Литекс стана вторият полуфиналист в турнира за купата на България. По-рано днес напред продължи и лидерът в "А" Лудогорец след 3:0 над Ботев в Пловдив.

Статистика и най-интересното от мача Литекс - Миньор ТУК!