Левски победи с минималното 1:0 Локомотив (Сф) в първата контролна среща на двата отбора това лято, състояла се на стадиона в кв. "Надежда". Този мач беше и бенефис за игралия и за двата тима Георги Марков.

Бившият национал на България изведе "железничарите" с капитанската лента. Той беше заменен в 18-ата минута от Любомир Божинов, за когото пък това е дебют с "черно-червената" фланелка.

Марков започна като централен нападател, като какъвто стартира и футболната си кариера. В 13-ата минута можеше да открие резултата, но прехвърлящият му удар беше избит от вратаря Пламен Илиев, а след това срещна и гредата.

Като цяло за първото полувреме двата отбора започнаха равностойно, но постепенно локомотивци изчакваха на контраатака. Веднъж след разбъркване и удар на Дани Младенов топката срещна тялото на Танко Дяков, след това гредата и излезе в аут.

Към края на полувремето Арс от пряк свободен удар стреля в близост над напречната греда. Грубите влизания от страна на двата отбора липсват, но желанието за успех в първата им контрола това лято си личи.

На почивката бяха извършени много промени и в двата отбора. Георги Иванов пък смени всички полеви състезатели. Преди това в 30-ата минута Пламен Илиев отстъпи мястото си на Божидар Митрев. След час игра пък самият Митрев беше сменен от Кирил Акалски. За "железничарите" само трима души от стартовите 11 се появиха отново на терена за второто полувреме, но по-късно и те седнаха на пейката.

Само три минути след подновяването на играта резултатът вече беше открит. Врачанинът Симеон Райлов центрира отляво в наказателното поле, където другото ново попълнение Иван Цветков вкара с глава за 1:0. Десет по-късно Христо Йовов не успя да стреля добре от дузпата, след като топката срещна тялото на защитник. До края на мача "сините" имаха превес и не допуснаха победата да им се изплъзне.

Титулярните състави на двата отбора:
Локомотив (Сф): 84. Галев, 12. Савич, 5. Марков (К), 32. Дяков, 11. Добрев, 23. Иво Иванов, 18. Караджинов, 21. Писаров, 77. Андонов, 7. Майорш, 14. Лахчев;

Левски: 23. Илиев, 20. Башлиев, 5. Иво Иванов, 13. Ж.Атанасов, 6. Старокин, 3. Грийн, 45. Гаджев (К), 21. Христов, 17. Младенов, 22. Тасевски, 9. Арс.