90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика", гр. Пловдив Зрители: 275
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Крумовград тресна Славия и влезе в топ 6! "Белите" ще разчитат на Левски, за да не отидат при изпадащите

Крумовград - Славия 2:0 в мач от efbet Лига

84′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КРУМОВГРАД! В 84-та минута домакините останаха с човек по-малко, след изключително грубо влизане на Вячеслав Велев в краката на Иван Минчев.

81′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Десет минути преди края Исак Суле нанесе мощен удар от разстояние и нацели дясната греда, топката се върна в Роберто Райчев, който като по чудо не я изпрати в мрежата на Крумовград.

78′

Октай Юсеин стреля опасно в 79-та минута, а Светльо Вуцов първо изпусна топката, но след това поправи грешката си и я укроти в ръцете си.

61′

В 61-вата минута Роберто Райчев получи пас в полето на Крумовград и стреля, но вратарят на домакините спаси. Мартин Сораков направи успешна добавка, но флагът на страничния съдия беше вдигнат. Оказа се, че при подаването към Райчев, той се е намирал в положение на засада.

50′

В първите минути на второто полувреме гостите бяха по-активният отбор, опитвайки да намалят изоставането си, а момчетата на Станислав Генчев дебнат за всяка възможност за кинжална контраатака, с която тотално да убият интригата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

44′

ГОООЛ! 2:0!! Патрик Луан!!! Минута преди паузата резултатът стана 2:0. В основата на всичко беше Серкан Юсеин, който разсече отбраната на Славия със страхотен пас към Патрик Луан. Бразилецът излезе очи в очи срещу Светльо Вуцов и прокара топката покрай него.

36′

ГОООЛ! 1:0!! Серкан Юсеин!!! Четвърт час преди почивката домакините разпечатаха вратата на Светльо Вуцов. Клайдер Машедо центрира страхотно отляво, а Серкан Юсеин засече от воле топката в наказателното поле, за да отбележи първия гол в срещата.

23′

ШАНС ЗА КРУМОВГРАД! Домакините пропуснаха отлична възможност в средата на първото полувреме. Ренан Арияш стреля изключително опасно от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси с една ръка. Топката попадна в краката на Джинет Али, който направи добавка, но Мартин Георгиев изчисти от голлинията.

11′

Десет минути след началото на двубоя Иван Минчев стреля опасно от фаул точно под гредата, но Янко Георгиев се намеси решително.

Снимка 661925

Източник: startphoto.bg

5′

Жълт картон за Владимир Николов.

4′

Още в 4-та минута Тони Тасев обстрелва вратата на домакините от дистнация, но топката прелетя над напречната греда.

1′

14 Роберто Райчев

Крумовград приема Славия в среща от последния 30-и кръг на efbet Лига. Двубоят започва в 20:00 ч.

Крумовград води ожесточена битка за Топ 6, като при успех срещу "белите" ще съберат 44 точки и ще се настанят сред най-силните отбори в шампионата. Разбира се, това зависи и от загуба на точки от ФК ЦСКА 1948 срещу Локомотив (Пловдив) на "Лаута" в неделя.

Ботев (Пловдив) също има шанс за топ 6 и след края на днешния сблъсък между Крумовград и Славия ще стане ясно дали ще могат да се доберат до шестицата.

Славия пък се бори да не изпадне в групата за оставане в първенството. Загуба за "белите" и дори спечелена точка от Берое срещу Левски на "Герена" ще означава, че момчетата на Златомир Загорчич ще бъдат в групата за оставане в елита.

За Славия се завръща голмайстора Тони Тасев и Емил Стоев, които пропуснаха последните няколко мача поради мускулни разтежения, информираха от клуба.

Поради различни контузии от същия характер извън строя остават Кристиян Стоянов, Куентин Зеедорф, Велко Йеленкович и Денислав Александров. Мартин Сораков пък беше с вирус, но поднови тренировки.