Крумовград и Левски завършиха 2:2 в мач от 9-ия кръг в efbet Лига, който се игра на футболния комплекс "Никола Щерев-Старика" в Коматево.

Така серията на "сините" от три поредни измъчени победи в първенството приключи. Тя започна срещу Ботев (Враца) на "Герена" (1:0), продължи с успех срещу Хебър (1:0) и измъчена победа над Пирин с 2:0, за да се стигне до днешното гостуване на футболния комплекс в близост до Пловдив.

По този начин Левски събра 16 точки в актива си и заема 3-то място във временното класиране, а Крумовград е на 5-а позиция с 13 пункта.

Крумовград - Левски 2:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът започна в 20:00 часа

Двубоят започна добре за домакините и те изненадващо откриха резултата в 21-та минута. Димитър Тонев надигра Жереми Петрис и стреля от дистанция, топката рикошира в тялото на Кристиян Димитров, заблуди Пламен Андреев и влетя в мрежата му.

Левски обаче отговори веднага и 5 минути по-късно възстанови равенството. Ел Джемили центрира от корнер, Цунами излезе на първа греда и с глава прати топката в далечния ъгъл за 1:1.

Снимка 634321

Източник: startphoto.bg

Столичани стигнаха до обрат в 32-ра минута на мача. Цунами направи двойно подаване с Уелтън и изведе Рикардиньо в наказателното поле на гостите, а бразилецът мигновено стреля в близкия ъгъл с левия крак и направи резултата 1:2.

Крумовград имаше добра възможност за гол 6 минути след почивката. Даниел Миланович проби по десния фланг и подаде към Серкан Юсеин, който стреля от границата на наказателното поле, но Пламен Андреев внимаваше и изби в корнер.

Снимка 634322

Четвърт час преди края домакините успяха да изравнят. Атака по десния фланг доведе до центриране в наказателното поле, където юношата на "сините" Александър Колев надигра Петрис и от точката на дузпата препарира Андреев за 2:2.

До края на мача "сините" опитаха да променят развоя на събитията, но така и не създадоха нищо опасно пред вратата на Янко Георгиев.

Крумовград - Левски 2:2

Голмайстори: 1:0 Димитър Тонев (21'), 1:1 Вендерсон Цунами (26'), 1:2 Рикардиньо (32;), 2:2 Александър Колев (75')

Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев (69 - Джуниет Али), Калоян Пехливанов (87 - Раян Сенхаджи), Матей Шимич, Александър Георгиев, Божидар Кацаров, Серкан Юсеин, Даниел Миланович, Диего Рапосо, Димитър Тонев (69 - Патрик Луан), Александър Колев (83 - Жак Пехливанов)

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Кристиан Димитров, Хосе Кордоба, Вендерсон Цунами, Асен Митков (80 - Илиян Стефанов), Андриан Краев, Джавад Ел Джемили (80 - Асен Чандъров), Роналдо (86 - Марин Петков), Уелтън, Рикардиньо