90′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика", гр. Пловдив Зрители:
90′

Двубоят в Коматево завърши. Всичко се реши през първото полувреме, когато Арда поведе с 3:0. След почивката домакините от Крумовград върнаха едно попадение след грешка на гостите, но за повече нямаха сили.

89′

Срещата се доиграва в спокойно темпо.

85′

Тонислав Йорданов насочи добре топката, но Янко Георгиев я изби в ъглов удар.

84′

Жълт картон за Бисер Бонев за нарушение Джалал Хюсеинов.

84′

Милен Стоев е санкциониран за нарушение срещу Александър Колев.

81′

Абубакар Тунгара отстъпва мястото си на Христо Митев.

77′

Радослав Цонев напуска, влиза Иван Тилев.

77′

Станислав Иванов напуска за сметка на Милен Стоев.

74′

Александър Георгиев е заменен от Жеферсон Манарес.

74′

Жак Пехливанов напуска за сметка на Ренан Аяреш.

65′

Тонислав Йорданов остана на чиста позиция сам срещу Янко Георгиев, но ударът му не се оказа достатъчно точен и топката излезе в аут.

63′

Лъчезар Котев е заменен от Илия Юруков.

62′

Диего Рапосо се възползва от грешка в отбраната на гостите и намали. Лъчезар Котев сбърка при изнасянето на топката и я подари на Рапосо, който преодоля Господинов - 1:3

61′

Преслав Боруков отстъпва мястото си на Тонислав Йорданов.

56′

Принудителна смяна в състава на домакините. Серкан Юсеин напуска с контузия. Влиза Бисер Бонев.

51′

Радослав Цонев опита удар към вратата на Крумовград, но прати топката над сектора за гости.

45′

Вторите 45 минути стартираха.

45′

Край на първото полувреме. Отборът на Арда се оттегля с комфортен аванс от три чисти гола.

38′

Чудесна комбинация за домакините, завършила с удар, но Господинов спаси, след като извади в ъглов удар отправената от Александър Георгиев топка.

30′

Гостите от Кърджали стигат до трети гол чрез Умар Сако. Радослав Цонев пласира отлично топката от ъглов удар, а Сако нанесе неспасяем удар с глава.

18′

Преслав Боруков удвоява аванса на гостите след контраатака. Вратарят Анатолий Господинов вкара топката в игра, тя попадна вдясно у Станислав Иванов. Крилото овладя и пусна подаване. Серкан Юсеин не успя да спре топката и Боруков успя да нанесе голов удар - 2:0 за Арда.

15′

Гостите от Кърджали продължават да бъде по-настъпателни на терена, докато тимът на Крумовград не успяваше бързо да се ориентира покрай нападенията на съперника.

4′

Гостите от Кърджали откриват резултата. Автор на попадението стана Джелал Хюсеинов, който се разписа от близка дистанция. Арда изпълни ъглов удар, към вратата беше отправен удар от Умар Сако, но след рикошет топката попадна у Хюсеинов, който се възползва от открилата се възможност и порази целта.

3′

Първият удар по посока на едната от двете врати беше отправен от Преслав Боруков.

1′

Двубоят между Крумовград и Арда стартира. Срещата се провежда на базата на Ботев (Пловдив) в Коматево.

18. Клайдер Виторио Бравин Машедо 32. Христо Митев

Отборите на Крумовград и Арда (Кърджали) се изправят един срещу друг в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Мачът на комплекса "Никола Щерев - Старика" в Коматево стартира в 18:00 часа, а главен съдия ще бъде Станимир Тренчев.

Домакините са една от приятните изненадите на сезона до момента. Въпреки че за пръв път играят в българския елит, "сините" се представят добре и към момента са девети в класирането. Отборът успя да открадне точки от някои от водещите тимове в елита - Лудогорец, Левски, ФК ЦСКА 1948. Сега обаче Крумовград е в серия от три поредни мача, в които няма победа. Тимът загуби от Локо (Пд), след това направи хикс с Левски, а в миналия кръг отстъпи на Пирин (Благоевград). Момчетата на Неманя Миланович ще искат да се върнат на победния път и да се отдалечат от опасната зона.

Гостите от своя страна показват все по-добри игри в последните мачове. Отборът от Кърджали към момента е шести с 16 пункта, на 3 от третия Левски. Момчетата на Александър Тунчев имат четири победи в последните си пет мача, а в последните три кръга имат само успехи - срещу Пирин, Ботев (Враца) и Хебър. Ако иска да гони място в Европа, то Арда днес със сигурност ще трябва да грабне трите точки, за да не допусне прекалено голямо изоставане от челните позиции.

Това ще бъде първи мач между тези два тима. Досега никога не са се срещали в първенството, както и не са играли контрола помежду си.