90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90′

Двубоят на "Герена" завърши. Левски постигна зрелищен успех и се изкачи на четвъртото място в класирането.

89′

Мачът върви към своя край, а Левски търси ново попадение. Илиян Стефанов отправи удар с глава, но Господинов спаси.

84′

Асими Фадига бе изведен зад гърба на отбраната на Арда, но Анатолий Господинов успя да блокира изстрела на футболиста на Левски.

83′

Дебютиралият на "Герена" Карлос Охене отстъпва мястото си на Илиян Стефанов.

69′

Рикардиньо е заменен от Патрик Мислович.

69′

Асен Митков отстъпва мястото си на Асими Фадига.

69′

Кристиан Димитров излиза, влиза Виктор Любенов.

67′

Джавад ел Джемили проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но ударът му беше отразен.

62′

Рикардиньо излезе на чиста позиция и стреля от близко разстояние, но Анатолий Господинов показа рефлекс и отрази.

55′

Ел Мами Тетах е заменен от Христо Митев.

Снимка 654856

Източник: startphoto.bg

52′

Милен Стоев от Арда е изгонен за грубо нарушение срещу Джемили.

49′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Само секунди след пропуснатото положение домакините стигат до четвърти гол, а негов автор стана Джавад Ел Джемили.

48′

Възможност пред Левски, но Фабио Лима не успя да се възползва. Галчев пробва късмета си, но неуспешно.

47′

Джелал Хюсеинов е санкциониран.

46′

Тютюков е заменен от Иван Тилев.

46′

Тонислав Йорданов отстъпва мястото си на Борислав Цонев.

45′

Вторите 45 минути стартираха.

45′

Първите 45 минути завършиха. Левски се оттегля с комфортен аванс от три чисти гола.

44′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Фабио Лима пое топката отдясно, осигури си позиция за стрелба и с удар с левия крак прати топката в мрежата с дебютното си попадение за 26-кратните шампиони.

40′

Галчев отново пробва мерника си от фаул, но този път топката мина встрани от вратата.

34′

Играта загрубя. Футболист на Левски е фаулиран пред наказателното поле и столичани получават право на свободен удар. Зад топката застава Патрик-Габриел Галчев, който стреля директно във вратата на Арда и с малко помощ от десния страничен стълб топката влезе във вратата.

17′

Страхотна възможност пред Арда да върне равенството беше пропиляна от Борис Тютюков. Той беше изведен сам срещу вратаря, след като защитата на Левски не се ориентира добре и го изпусна. Футболистът на Арда стреля, но вратарят Пламен Андреев се намеси добре.

Снимка 654860

14′

Джавад Ел Джемили навлезе с топка в крака в наказателното поле на Арда и опита изстрел с левия крак, но Господинов внимаваше и успя да улови.

9′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!Автор на попадението става Марин Петков, който вкарва във втори пореден двубой. Фабио Лима опита далечен изстрел, но вратарят Господинов изби. Марин Петков получи топката на границата на наказателното поле, нагласи си я на левия крак и с прецизен удар до страничната греда не остави шансове на стража на Арда.

8′

Страхотна възможност пред Левски. Рикардиньо нахлу мощно в наказателното поле на Арда, но ударът му беше блокиран. Топката се върна в бразилеца, но той не намери отиграване.

2′

Двубоят на "Герена" стартира. На трибуните има доста запалянковци. Мажоритарният собственик Наско Сираков също е заел място във ВИП-ложата.

Снимка 654857

На стадиона се вижда и огромен транспарант с надпис "Сираков - вън!", издигнат от фенове, които не му симпатизират.

Шизофренична обстановка на "Герена"

Войните продължават

1′

26-кратните шампиони заемат петата позиция в класирането с актив от 38 точки, докато Арда е 8-и с 31. След като по-рано днес Локомотив (Пловдив) загуби от Хебър с 1:2, при евентуален успех днес, столичани може да се изравнят по точки със "смърфовете" на четвъртата позиция в таблицата.

97. Асими Фадига

Отборът на Левски приема тимът на Арда Кърджали в среща от 22-рия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион "Георги Аспарухов" е с начален час 17:45 ч.

"Сините" вече имат една победа през започналия миналата седмица нов полусезон. Те победиха Пирин Благоевград в предишния кръг с 2:1. Арда ще опита да спечели първи три точки след загубата от Локомотив (Пловдив) в Кърджали с 1:2.

Както стана ясно, Левски ще играе със специални екипи до края на сезона. Футболистите ще излязат още днес с тях, а повода е 110-годишнината на клуба.

Левски срещу Арда ще е специален за един от младите играчи на "сините" - Марин Петков. Той ще запише мач №100 с екипа на клуба за първенство.

"Сините" няма да могат да разчитат на Хосе Кордоба, който получи червен картон срещу Пирин и е наказан за един мач от ДК на БФС.

Главен съдия на мача днес е Ивайло Стоянов.