Ботев (Пловдив) едва не докараха до инфаркт 8 000 зрители на собствения си стадион, побеждавайки с 2:1  Черноморец. В турнирния осминафинален сблъсък за Купата на България реферът Ивайло Стоянов вдигна три червени картона, отсъди и дузпа за "акулите". В 27-ата минута бранителят Ангел Рахов получи червен картон, а след това 10-те "канарчета" на Радуканов стигнаха до гол във вратата на "акулите".

В началото на втората част и Анеси от бургаския тим получи втори жълт картон и напусна терена. Преди това Николай Домакинов реализира попадението в 36-ата с глава, след остро центриране на младежкия национал Тодор Неделев. През първата част на мача с ред пропуски се отличи атакуващият халф на Ботев Петър Атанасов.

Възможности за гол се откриха още през Данчо Христов, а за гостите пред Асис, но до точна стрелба не се стигна. След почивката на терена надделяха тактическите прийоми на "канарчетата". Футболистите на Радуканов целяха удържането на предимството си в резултата, но хитро дебнеха към вратаря Стоян Колев с идея за втори гол. В 70-ата Атанасов скъса нервите на феновете с поредния си пропуск, останал "очи в очи" с бившия национален страж. Колев пък изравни от дузпа в 73-ата, когато в пеналта Гаджалов събори друг възпитаник на Ботев - Георги Андонов. Две минути по-късно Черноморец отново остана с футболист по-малко за директен червен картон на Хайри, подкосил откъсващия се Атанасов. Развръзката дойде в 85-ата минута след глупаво решение на Радостин Кишишев. Някогашният национал върна топката към Колев, който се принуди да я улови, вместо да допусне гол. Ивайло Стоянов отсъди двоен удар на метър пред вратата. Сашо Александров чукна кълбото към Йордан Христов, за когото не бе проблем да хвърли в делириум феновете на отбора с точна стрелба за крайното 2:1 в полза на Ботев. Двубоят на стадион "Христо Ботев" гледаха бащата на Милен Радуканов, световната ни шампионка от художествената гимнастика и съпруга на Боби Михайлов - Мария Петрова. На трибуните места заеха още треньорите Аян Садъков и Неделчо Матушев.

Ботев - Черноморец 2:1
1:0 Домакинов (36), 1:1 Ст. Колев (73-дузпа), 2:1 Й. Христов (86)

БОТЕВ: 1. Амбарцумян, 33. Аргиров, 5. Домакинов (63- 21. Ст. Киков), 13. Гаджалов, 17. Иво Димитров, 6. Св. Петров, 14. Рахов, 11. Й. Христов, 8. Неделев (90-4. В. Байрев), 30. Ал. Александров, 16. Пет. Атанасов (83-22. Юсеинов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12. Ст. Колев, 2. Дянков, 4. Хайри, 8. Асис, 11. В. Христов (67-7. Г. Андонов), 15. Филипов, 19. Анеси, 20. Пехливанов (64-20. 25. Кишишев), 21. Балджийски, 22. Цонков (46-10. Дяков), 37. Фо-Поре. Рефер: Ивайло Стоянов (Петрич) Жълти картони: Гаджалов, Рахов, Александров, Христов (Б); Анеси, Пехливанов, Филипов, Кишишев, Колев, Фо-Поре (Ч). Червени картони: Рахов (Б-27`); Анеси (Ч-56`), Хайри (Ч -75). Стадион "Хр. Ботев", 8 000 зрители.