И дублиращият отбор на „Пирин" победи „Монтана" с 3:0 на клубната си база в Рилци, предаде E-79.com. Попаденията за „орлетата" реализираха Фаик Таиров, Иван Михов и Велко Баханов.Мачът започна добре за „Пирин" и още в 4-ата минута Велко Баханов можеше да открие резултата, но топката попадна в мрежата от външната й страна.

В 12-ата минута Стефан Илиев отправи снаряд по посока вратата на гостите. Три минути по-късно след едно центриране на Баханов топката попадна в краката на Фаик Таиров, който я прати в мрежата на Бахтарлиев за 1:0. В 22-ата минута „Пирин" поведе с 2:0. Тогава защитникът Иван Михов с глава засече центриране от корнер и удвои преднината за своя отбор.

До края на полувремето близо до гола за „Пирин" бяха Христо Огнянов и Мирослав Тодоров. Първият дори нацели напречната греда. През второто полувреме „Пирин" продължи да атакува и се добра до трето попадение. Негов автор стана Велко Баханов в 65-ата минута на мача.

Преди това удар на Огнянов премина на опасна близост от вратата на Бахтерлиев. Въпреки класическата победа, ръководството на „Пирин" не остана доволно от съдийската тройка на мача в лицето на Виден Стоянов, Стоян Владимиров и Юлиян Тодоров. Изпълнителният директор Малин Халачев дори смята да пусне жалба срещу реферите.

Междувременно се разбра, че първият отбор на „Пирин" заминава утре на лагер преди мача от втората фаза на турнира за Купата на България срещу „Сливен", който ще се играе във вторник от 13.30 часа. Треньорът Стефан Грозданов няма да може да разчита на Тодор Паланков, Костадин Кацимерски и Ради Митревски. Първите двама са контузени, докато Митревски е наказан. Останалите в „Пирин" са здрави.