Спартак (Пд) тресна с 2:1 като гост Бенковски в Пазарджик, предаде сайтът на пловдивския клуб. Халфът Пламен Коларов  вкара първия си гол с екипа на "гладиаторите". Пламен бе изведен сам в пеналта и не сбърка за 0:1.

В 38-ата минута Бенковски изравни, след като Димитър Дечев засече с шпагат зад вратаря Цветан Тодоров. Голмайсторът на Спартак Георги Стоянов с воле заби за 1:2 в последната част на спаринга.

Междувременно стана ясно, че се променят часът и мястото на следващата контрола на Спартак. Селекцията на Николай Киров - Белия няма да гостува на Димитровград. Проверката Спартак - Димитровград ще е в събота от 11 часа на стадион "Тодор Диев".

Бенковски (Пз) – Спартак (Пд) 1:2
Голмайстори: 0:1 – Пламен Коларов 27, 1:1 – Димитър Дечев 38, 1:2 – Георги Стоянов 70

Бенковски: Г.Александров, Геров, Б.Петров, Карабаджаков, Газиев, Д.Дечев, Чунчуков, В.Попов, Еленкин, П.Петев, Трендафилов (Ст.Йонов, Богданов, Анчев, Д.Стоянов, Кокошаров)

Спартак: Цв.Тодоров, Вълчев, Симеонов, Григоров, Апостолов, Мекиков, В.Стефанов, Пл.Коларов, Й.Христов, Чипчев, М.Стефанов (Ст.Здравков, Бахчевански, Димов, Андреев, Генчев, Лупов, Кордов)
Гл. съдия: Цанко Миндалов