Черноморец победи Марица с 1:0 в контрола, играна в Ракитово. Единственото попадение в срещата бе дело на каращия проби при "акулите" Дуду, който бе точен в 36-ата минута. Бразилецът игра на висота в мача и е много вероятно да му бъде предложен договор.

Проверката в Ракитово премина под диктовката на футболистите на Черноморец. Избраниците на Димитър Димитров-Херо създадоха много опасности пред вратата на младия състав на Марица, но пропуски направиха Караканов, Дуду, Цанков и Тошков.

През второто полувреме Николай Николов уцели и страничната греда, а много добри прояви в мача имаше вратарят на пловдивчани.

В контролата с Марица за пръв път Черноморец излезе с новата екипировка “Найк”, с която е играе срещата от втория кръг от турнира Интертото срещу ХИТ Горица (Словения) в събота. Двубоят е от 20,00 часа на националния стадион „Васил Левски” при вход от 10 лева.

Съставът на Черноморец: Чворович, Трайков, Кръстев, Дянков, Николов, Караканов, Пенев, Мишел, Траянов, Ремзи, Дуду (Вл. Стоянов, Леандро, Марсио, Цанков, Цонков, Тошков, Чипилов, Рафаел и Жеков)