Черно море победи драматично Пирин в 15-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" се наложиха с 2:1 на "Тича".

Варненци изоставаха в резултата, но в края реализираха пълен обрат. Така Черно море излезе лидер във временното класиране, преди мача на Локо (Пловдив) с ФК ЦСКА 1948.

Пирин пък за втори пореден мач, след този с ЦСКА, повеждат и след това допускат обрат. "Орлетата" са 13-ти в класирането с 11 точки.

Черно море - Пирин 2:1, (Развой на срещата по минути)

Драма на "Тича"

Срещата започна равностойно. В 9-ата минута Пирин успя да удари. Отбраната на "моряците" сбърка фатално и позволи успешнпо дълго центриране на Семенив към Комано, който напредна, надбяга гонещите го бранители и сам срещу вратаря откри за 0:1.

Снимка 639284

Източник: startphoto.bg

Черно море отговори 9 минути по-късно. След центриране от корнер, топката бе отклонена с глава от Атанас Илиев и тя достигна до Пабло Гарсия и той също с глава насочи във вратата за 1:1.

В 26-ата минута Комано намери Тютюков, който потърси далечния ъгъл на вратата, но топката се отби в защитник. До края на полувремето двата тима не успяха да създадат повече чисти възможности и така се оттеглиха при равенство.

Снимка 639283

През втората част имаше битка и надиграване. В 61-ата минута Симеон Александров стреля малко пред границите на наказателното поле, Дюлгеров първоначално не успя да улови, но след това поправи грешката си.

Снимка 639280

Седем минути преди края на редовното време, "моряците" реализираха пълен обрат. Мазир Сула центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле на госите Даниел Димов се вклини между защитниците, за да засече с глава за 2:1.

В следващия кръг Черно море посреща Арда, а Пирин е гост на Берое.