Берое спечели третото място на турнира „Албена къп", на който медиен партньор са в. Топспорт и topsport.bg след като спечели с 2:1 в малкия финал срещу Монтана.

Двата тима заеха вторите места в своите групи след отборите на ЦСКА и Черно море.

Очакванията за оспорвана и интересна среща се оправдаха. Още в 5-ата мин. капитанът на беройци Слави Жеков технично се опита да прехвърли вратаря Бахтарлиев, но след рикошет топката се отби от горната греда на вратата на Монтана.

Отговорът на монтанци не закъсня и в 13-ата мин. след отлично прострелно центриране на Йордан Тодоров голмайсторът на тима Венцислав Иванов с глава простреля вратаря Петров.

След гола играта стана още по-динамична като на няколко пъти бързоногият Петър Димитров от Берое центрира опасно пред вратата на Монтана, но нападателите Паргов и Величков не успяха да оползотворят подаванията.

В 38-ата мин. Слави Жеков центрира в наказателното поле на Монтана, където защитникът Крум Крумов не разчете правилно действията си и топката се удари в ръката му, за което международният рефер Станислав Тодоров отсъди 11-мeтров наказателен удар, който Дончо Атанасов превърна в гол.

В самия край на полувремето след центриране от корнер пред вратата на Берое стана меле, като последователно В. Иванов и Гаджев се опитаха да отбележат, но не успяха.

През вторите 45 минути, съставът на Берое осезателно се активизира и наложи превъзходство подпомогнато и от силния вятър, който бе в тяхна полза.

52-ата мин. бързоногият Дончо Атанасов центрира прекрасно, Петър Димитров от движение отправи много силен удар, който не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно отново Петър Димитров се пребори със защитата на Монтана и стреля опасно, но Бахтарлиев изби удара му в ъглов удар.

В средата на полувремето в двата отбора бяха направени множество смени и това донякъде направи играта по-бавна, като и двата състава заложиха на сигурността в действията си, без да застрашават сериозно противниковите защити.

Когато всички очакваха, че срещата ще завърши наравно и изхода и ще се реши след дузпи, едно безобидно центриране на Здравко Илиев в 87-ата мин. намери неподготвен вратаря на Монтана Бахтарлиев, който много наивно пропусна топката зад гърба си.

Така възпитаниците на Илиан Илиев завоювуха третото място в турнира.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:2 (1:1)

1:0 В. Иванов (13)

1:1  Д. Атанасов (38-д.)

1:2 Илиев (87)

Монтана: Бахтарлиев, Бойчев (72-Байраков), Г. Иванов (72-Арнаудов), Лицков, Крумов, Гаджев, Д. Илиев, Владимиров (46-М.Петров), В. Иванов, Алдев (56-Д. Петров)(75-Кондев), Й. Тодоров (46-Харлов)

Берое: Пл. Петров, Ал. Александров (88-Митев), Иво Иванов, Д. Петков (76-Здр. Илиев), Ат. Атанасов (76-Генов), Жеков (63- Д. Генчев), П. Костадинов (63-Видолов), П. Димитров (71-Илич), Д. Атанасов (63-Хикмет), Паргов (63- З. Димитров), Величков (76- П. Колев)

Жълти картони: В. Иванов, Й. Тодоров (Монтана); Д. Генчев, Д. Атанасов (Берое)

Съдия: Станислав Тодоров