Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 365

Лозев замени Ел Мами Тетах.

86′

Станислав Иванов е заменен от Иван Тилев.

80′

ВТОРИ ГОЛ ЗА БОТЕВ! Ивелин Попов намери с прецизен пас Янис Карабельов, който овладя топката, навлезе в наказателното поле и със силен изстрел прати топката първо в гредата, но тя влезе във вратата, за да удвои резулата.

78′

Минков замени Акере.

76′

Лъчезар Котев е заменен от Радослав Цонев

74′

Илия Юруков е заменен от Хюсеинов.

68′

Преслав Боруков е заменен от Тонислав Йорданов

63′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Ивелин Попов върна от аутлинията майсторски към Емануел Уме, който преодоля Анатолий Господинов, за да открие резултата за 0:1.

61′

Антонио Перейра стреля с глава, но ударът му е много неточен.

51′

Няма гол! Ивелин Попов изведе Акере, който вкара топката в мрежата, но бе вдигнат флага за засада. Радостта на гостите бе твърде кратка. ВАР потвърди решението.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

Нов шанс за домакините!Топката достигна до Боруков, той излъга защитник на Ботев и стреля сам срещу вратаря, но Ханкич спаси.

36′

Бароан стреля с глава, но Господинов изби.

26′

Жълт картон за Крачунов.

23′

Станислав Иванов засече центриране на Мартин Стойчев. Топката стигна до далечната греда, където свободния Пламен Крачунов стреля отблизо, но Хидайет Ханкич се намеси.

21′

Жълт картон за Конте.

18′

Индидуален рейд на Тунгара завърши с негов изстрел от наказателното поле, но отново без успех.

17′

Владеене на топката: Арда: 56%, Ботев (Пловдив): 44%.

13′

Възможност за Арда! Ебенезер проби и намери Боруков, който не успя да отиграе и от няколко метра да вкара.

3′

Принц Ебенезер центрира в наказателното поле, но никой от съотборниците му не съумя да засече и застраши рано вратата на гостите.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

33 Иван Тилев 88 Красиан Колев

Арда (Кърджали) и Ботев (Пловдив) откриват 19-ия кръг на efbet Лига с двубой помежду си. Мачът на "Арена Арда" ще започне в 15:00 часа, а главен съдия ще бъде Стоян Арсов.

Домакините изпаднаха от топ 6, след като не записаха добра серия от мачове. Момчетата на Александър Тунчев към момента са на седмото място с 28 точки и в последните пет двубоя имат само една победа. Тя беше преди два кръга, когато се наложиха с 1:0 над Берое.

Миналата седмица тимът от Кърджали загуби у дома с тежкото 0:3 от ФК ЦСКА 1948. Трябва да се отбележи обаче, че Арда е с мач по-малко от своите конкуренти за челните места. "Небесносините" трябва да се изправят срещу ЦСКА 1948 в среща, която беше отложена заради ангажиментите на "червените" в Европа.

При една евентуална победа днес отборът от Кърджали ще се намести поне временно в топ 5, изпреварвайки ФК ЦСКА 1948 и Левски.

Арда пусна в продажба билетите за домакинството на Ботев (Пловдив)

Ето подробности

Ботев от своя страна се намира в подем. След недоброто начало на сезона сега "канарчетата" са девети в класирането и са в серия от пет поредни мача без загуба. В последния кръг пловдивчани надвиха Пирин у дома (3:1), а преди това грабнаха важна точка срещу Левски на "Герена".

Очевидно Ботев се намира и в добра форма откъм отбелязване на попадения. В последните си седем срещи отборът е вкарал цели 19 попадения, като реализира 5 гола на Ботев (Враца) и 6 на Локо (Сф).