Лукойл Академик победи Левски с 92:72 и спечели полуфиналния плейоф от държавното първенство по баскетбол при мъжете с 3:2 победи.

"Студентите" извоюваха успеха в петия решителен мач от серията с 20 точки разлика, но тя не отговаря на показаното на игрището.

Баскетболистите на Левски бяха напълно равностойни на по-класния си съперник в първите 3 части, но в последната четвърт рухнаха и позволиха да бъдат надиграни.

През първото полувреме играта вървеше кош за кош и Лукойл се оттеглина на почивката с аванс от 1 точка.

Постепенно домакините наложиха своя стил на игра. Отлично се включи Чавдар Костов, който завърши с 19 точки.

Най-резултатен за Лукойл бе Георги Давидов с 20 точки, добре му пригласяше и Георги Чековски с 18 точки и 10 борби.

От Левски се отличи Дуейн Мортън с 18 точки.

В последната четвърт на мача "студентите" прегазиха своя съперник и спечелиха мача с убедителното 92:72 точки.

Така Лукойл Академик се класира за финала, където ще спори за титлата с Черно море Интерком груп.

Левски ще се бори за бронзовите медали с Ямбол.

Състави:

Лукойл: Джоунс 12, Стефанов 14, Найденов 2, Давидов 20, Mладенов 5 (Koстов 19, Ив.Лилов 0, Л.Лилов 0, Чековски 18, Стоянов 2).

Левски: Радионов 11, Славейков 9, Ст.Георгиев 10, Мортън 18, Върбанов 6 (Господинов 4, Зл.Георгиев 5, Диков 2, Хаджисотиров 7).