Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Пловдивските "студенти" достигнаха до драматичен успех над Левски с 84:83 (22:24, 26:20, 23:19, 13:20) като домакин в последна среща от първия кръг на шампионата. Кош на Георги Адирков 3 секунди преди финалната сирена донесе победата на играчите на Йордан Янков.

Двубоят в зала "Сила" започна по-силно за гостите, които отвориха ранен аванс от 11:4. Пловдивските "студенти" обаче постепенно намериха ефективността си в нападение и изравниха до 11:11. Стигна се до 18:18, а краят на първите десет минути дойде при 2 точки преднина за "сините" - 24:22.

Втората четвърт отново стартира равностойно. Двата тима вървяха точка за точка до 38:37 в полза на Левски, когато обаче Академик взе инициативата и поведе с 45:38, а на почивката домакините имаха аванс от 48:44.

Играчите на Йордан Янков пренесоха импулса в играта си и след паузата и записаха серия от 8:2 точки. Така за първи път в срещата достигнаха до двуцифрена преднина при 56:46, която увеличиха до 67:56, но с по-силни финални минути столичният тим навакса част от изоставането си до 63:71 преди последната четвърт.

Тити отново е тук! Папазов ще води Левски

В последните два сезона Димитър Ангелов беше начело на столичани

В началото на финалните десет минути "сините" подобриха представянето си в защита и с тройка на Лъчезар Димитров стигнаха до 66:71. Три поредни успешни нападения на Академик обаче отново дадоха сериозна преднина на "студентите" - 77:66 5:09 минути преди края. Точна стрелба на Димитър Маринчешки, тройка на Златин Георгиев и кош на Момчил Кадиев обаче доближиха Левски на само 4 точки при 73:77. Последваха два пропуска в атака на пловдивчани и след успешен изстрел за три точки на Кадиев разликата падна на само точка - 76:77.

Константин Папазов се завърна на треньорския пост на "сините", а неговите играчи използваха разколебаването в съперника и успяха да поведат с 80:79 при оставащи 90 секунди. Два успешни наказателни удара на Обрад Томич върнаха аванса на "студентите". Стигна се до ново равенство при 82:82 11 секунди преди края, когато бе отсъдено неспортсменско нарушение срещу Асен Великов. Той обаче реализира само веднъж от линията, а при последвалото бързо нападение Георги Адирков вкара 3 секунди преди края, за да донесе успеха на своя тим - 84:83.

Най-резултатен за победителите стана Николай Титков с 18 точки, а Томислав Минков се отчете с 16 точки, към които добави и 8 борби.

За Левски Лъчезар Димитров завърши с 15 точки, а Златин Георгиев реализира 14.