Най-добрият отбор през редовния сезон в НБА, Голдън Стейтс Уориърс победи с 113-111 Сан Антонио Спърс в първи мач от финалния плейоф на Западната конференция. Домакините поведоха едва четири минути преди края на мача и успяха в последните секунди да удържат драматичен успех.

Сан Антонио спечели битката за Тексас и ще играе с Голдън Стейтс

Джеймс Хардън вкара само 10 точки

Лидерът на Сан Антонио Коуи Ленърд се контузи в третата четвърт. Дотогава гостите имаха комфортна преднина, която в един момент беше достигнала до 25 точки. След излизането на Ленърд авансът започна да се топи и три минути преди края Уориърс поведоха а 103-100. Спърс направиха серия от 6-0, но при последните атаки Стеф Къри и Кевин Дюрант бяха точни. Имаше едно нападение на домакините, при която те стреляха три пъти от тройката за да вкарат.

Къри вкара 40 точки, а Дюрант 34. Клей Томпсън изигра много слаб мач и вкара само 2 пъти от игра от 10 опита.

Ла Маркъс Олдридж завърши с 28 точки за Сан Антонио. Той бележеше важни кошове в края, които не се оказаха достатъчни. Ленърд, въпреки ранното си излизане записа 26 точки.

Втората среща от серията е във вторник отново в Оуклънд.