Отборът, в който играе ботевградчанинът Галин Михайлов - Тромсьо Сторм, не можа да спечели титлата в шампионата на Норвегия. В решителния пети мач, въпреки че бе домакин, Тромсьо отстъпи на Улрикен Ийгълс със 79-82 след продължение. По този начин бившият отбор на Галин за  отнесе купата в Берген за втори пореден сезон. В миналия шампионат Тромсьо отстъпи в полуфиналната серия именно от Улрикен.

Отборът от града зад полярния кръг бе най-близо до титлата именно тази година. Той стана първенец в редовния сезон и имаше предимство в домакинските срещи в плейофите. Не можа обаче да се възползва максимално от това - допусна две загуби у дома - във втората и в решителната пета среща.

В края на третата четвъртина тимът на Тромсо имаше аванс от 8 точки, но в четвъртата гостиващият тим успя да доведе финала до продължение след 72-72. В овертайма домакините дръпнаха 76-72, но след се стигна до ново равенство - 79-79. В последните атаки играчите на Тромсьо не можаха да реализират, докато техните съперници на три пъти вкарваха 2-1 от наказателната линия и отново станаха шампиони.