Баскетболният ни национал Деян Иванов бе с основна заслуга за домакинския успех на неговия КК Сплит над Будучност със 80:72 точки в мач от Адриатическата лига, съобщава bulgarianbasket. Българинът се отчете с 19 точки, като добави и 7 борби и две откраднати топки. Деян бе на площадката 24 минути.

Въпреки победата, КК Сплит няма реални шансове за класиране в следващата фаза на надпреварата. След 22 кръга тимът е на десето място, а напред продължават само осем тима.

Братът на Деян - Калоян Иванов (на снимката) игра 23 минути и отбеляза 8 точки при победата на неговия Менорка у дома над Уникаха Малага със 86:80 точки в среща от 22-ия кръг на испанския шампионат.

Във временното класирането тимът на Менорка е на 13-о място с 9 победи и 13 загуби. Лидер е Реал (Мадрид) с 18 победи и 4 загуби.