ЦСКА записа изключително важна победа в Адриатическата лига, след като се наложи като гост над Войводина (Нови Сад) с 80:73 в мач от 12-ия кръг на надпреварата. Това е шести успех за "червените ангели" и първа като гост в този турнир.

Срещата закъсня с около 10 минути, тъй като мениджърът на Войводина налетя на бой на една от съдийките.

Домакините спечелиха първата част с 25:20, а на почивката имаха преднина от 3 точки - 41:38. ЦСКА започна много силно в началото на третата част, както в Гърция срещу Аполон, спечели третата четвърт с 23:13 и след 19:19 в последните 10 минути се поздрави с крайния успех.

Най-резултатни за "червените ангели" бяха Латаша Байерс с 18 т., Тифъни Джонсън и Таня Чиров добавиха по 17. За домакините 16 точки реализира Милованович. Във вторник ЦСКА гостува на Лукойл Нефтохимик в Бургас в дербито на женското ни баскетболно първенство.

Това ще бъде трети мач за "червените" в рамките само на шест дни. Американките Тифъни Джонсън и Латаша Байерс ще пропуснат двубоя, тъй като нямат картотеки за родния шампионат.

Капитанката Елена Йоловска е под въпрос заради контузия на рамото, а с травми след мача с Войводина са Радостина Димитрова и Бранкица Хаджович.