Барселона записа втора поредна победа над Реал (Мадрид) през настоящия сезон в Евролигата по баскетбол, надигравайки съперника си с 86:68 точки в мач от 26-ия кръг.

Каталунците решиха нещата още в самото начало на мача, като до средата на първата четвърт имаха аванс от 22 точки след серия от 24:2, а след това не изпуснаха двуцифрения си аванс до края.

Николас Лапровитола беше най-резултатен за Барселона с 20 точки и 7 борби при 5/5 стрелба от тройката. Бившият гард на Юта Джаз Данте Екзъм реализира още 13 точки, Брандън Дейвис се разписа с 11 точки.

Реал (Мадрид) и Барселона влизат в директен сблъсък за първото място в Евролигата

Двубоят от 26-тия кръг e тази вечер от 21:45 часа

За Реал (Мадрид) над всички бе центърът Валтер Таварес с 25 точки и 6 борби.

След победата Барселона се завръща на върха в Евролигата с баланс от 20 успеха и 5 загуби, какъвто е и този на Реал. Шампионите на Испания обаче имат по-добри показатели в директните мачове от мадридчани, което им позволява да ги изпреварят в подреждането. На трето място е Олимпия Милано, а четвърти са Александър Везенков и Олимпиакос (14 победи и 9 загуби).

В друг мач от снощи Панатинайкос спря серията си от две поредни загуби в Евролигата, след като тази вечер постигна успех при визитата си на френския АСВЕЛ със 76:63.